Dookoła Mazowsza: Matysiak 4. w Kozienicach.

1. etap 53 wyścigu Dookoła Mazowsza wygrał Sebastian Forke (Team Nutrixxion – Sparkasse). W sprinterskim pojedynku wyprzedził Henninga Bommela (LKT-Team Brandenburg) i Rudigera Seliga (Jenatec Cycling). Najlepszy z Polaków, Bartłomiej Matysiak z ekipy CCC Polsat Polkowice finiszował na czwartym miejscu.

Na 180 kilometrowej trasie 1. etapu wyścigu z Siedlec do Kozienic organizatorzy wyznaczyli trzy lotne finisze i trzy górskie premie które usytuowano na niewielkich wzniesieniach trasy która jak to na Mazowszu bywa jest przeważająco płaska. W końcówce etapu kolarze mieli do pokonania dwie 20-kilometrowe rundy wokół Kozienic.

Już od samego startu wyścigu w Siedlcach z peletonu dochodziło do licznych prób odjazdów. Na około 40 kilometrze trasy, jednej z takich ucieczek w składzie: Tomasz Lisowicz (CCC Polsat Polkowice) i Andzs Flaksis (Team Rietumu-Delf) udało się odjechać od peletonu. „Uciekinierzy” sukcesywnie powiększali przewagę nad peleton wygrywając „po drodze” lotne finisze i górskie premie a przewaga w pewnym momencie wynosiła ponad 6 minut. Tomasz Lisowicz wygrał wszystkie 3. lotne finisze natomiast zawodnik z Estonii został zwycięzcą wszystkich górskich premii i tym sposobem założył koszulkę lidera klasyfikacji górskiej. Kiedy uciekająca dwójka zbliżała się do rund w Kozienicach w peletonie rozpoczęła się wspólna pogoń kolarzy ekipy Mróz ActivJet z kolarzami niemieckimi z ekip: Nutrixxion, Jenatec i LKT Brandenburg. Tuż przed wjazdem na rundy w Kozienicach dogoniono Tomka Lisowicza zaś drugiego z uciekinierów peleton dopadł na pierwszej rundzie. W tym momencie było już wiadomo, że finisz 1.etapu zostanie rozegrany z peletonu. W walce o etapowe zwycięstwo nie do pokonania okazali się kolarze z ekip niemieckich. Zwycięstwo wywalczył Sebastian Forke z Team Nutrixxion – Sparkasse. Drugi na mecie w Kozienicach finiszował Henning Bommel (LKT-Team Brandenburg), a trzecie miejsce wywalczył Rudiger Selig (Jenatec Cycling). Na czwartej pozycji finiszował Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), który 1 sierpnia wystartuje jako zawodnik kadry Polski w 67. Tour de Pologne.

W klasyfikacji generalnej po 1. etapie prowadzi Niemiec Forke, z 1 sekundową przewagą nad Tomaszem Lisowiczem (CCC Polsat Polkowice), który dzięki wygraniu trzech lotnych premii, i zdobyciu 9 sekund bonifikaty czasowej, zajmuje pozycję v-ce lidera wyścigu.