Dookoła Mazowsza: „Pomarańczowi” wygrywają drużynowa jazdę na czas. Kiendyś liderem wyścigu

Ekipa CCC Polsat Polkowice wygrała w Nowym Dworze Maz. drużynową jazdę na czas, będącą 1.etapem wyścigu Dookoła Mazowsza. Tomasz Kiendyś założył koszulkę lidera wyścigu.

Na początek rywalizacji kolarzy w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „LottoTour” Dookoła Mazowsza w Nowym Dworze Mazowieckim została rozegrana drużynowa jazda na czas. Kolarze zmierzyli się z niezbyt długą jak na jazdę drużynową trasą, której dystans wynosił 18 kilometrów. Pierwsze kilometry trasy prowadziły ulicami Nowego Dworu gdzie było kilka zakrętów i niezbyt dobra nawierzchnia jezdni. W dalszej części, po opuszczeniu miasta, trasa wiodła po zupełnie płaskim terenie z długimi prostymi odcinkami. Po przejechaniu 9. kilometrów, kolarze wykonywali nawrót i wracali tą samą trasa na metę w Nowym Dworze Maz.

Jako pierwsza na trasę czasówki wyruszyła ekipa CCC Polsat Polkowice. Mimo kilkuminutowego opóźnienia w oczekiwaniu na start i przebywaniu w pełnym słońcu na linii startowej, zawodnicy „pomarańczowych” pokonali dystans w doskonałym czasie 20 minut i 1 sekundy. Uzyskali średnią prędkość przejazdu 55,15 km/h.Kolejne startujące ekipy uzyskiwały nieco gorsze czasy przejazdu, co zagwarantowało ekipie CCC Polsat Polkowice zwycięstwo na 1.etapie wyścigu.

Ekipa CCC Polsat Polkowice na trasie czasówki.

„Pomarańczowi” o 24 sekundy pokonali holenderski zespół Cycling Team Jo Piels i o 27 sekund ekipę BDC MarcPol.

W ekipie CCC Polsat Polkowice pierwszy linię mety kończącą drużynową jazdę na czas przejechał Tomasz Kiendyś i to on został liderem wyścigu. Na popołudniowym, 2.etapie wyścigu wokół Nowego Dworu Mazowieckiego wystąpi w żółtej koszulce lidera wyścigu „Lotto Tour” Dookoła Mazowsza.

Wyniki 1. etapu, Nowy Dwór Maz.– Nowy Dwór Maz. (18,4 km, jazda drużynowa na czas):

1. CCC Polsat Polkowice 20:01

2. Cycling Team Jo Piels 00:24

3. BDC MarcPol 00:27

4. Mexller 00:38

5. Kolls Cycling Team 00:46

6. Dukla Trencin Trek 00:55

7. LKT Brandenburg 00:58

8. ActiveJet Team 00:59