Aktualności

Dookoła Mazowsza: Rasmussen wygrywa po raz drugi, Marycz nadal liderem

Alex Rasmussen (Riwal Cycling Team) został zwycięzcą 4.etapu wyścigu Dookoła Mazowsza. To już drugie zwycięstwo tego kolarza w tegorocznej edycji. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) nadal przewodzi w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Czwartego dnia rywalizacji w wyścigu Dookoła Mazowsza, przed kolarzami stanęło nie lada wyzwanie. Nie dość, że do pokonania mieli najdłuższy odcinek tegorocznej edycji, wynoszący 216 kilometrów to dodatkowo podczas trwania etapu towarzyszyła im temperatura przekraczająca 30 stopni Celsjusza i ulewny deszcz na ostatnich finiszowych kilometrach. Meta etapu usytuowana była w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie na kolarzy czekały do pokonania trzy rundy po 4,2 kilometry każda.

Ekipa CCC Polsat Polkowice z liderem Jarosławem Maryczem podczas prezentacji przed startem 4.etapu wyscigu w Warszawie-Wesołej.

 


Jarosław Marycz – lider klasyfikacji generalnej i Wojciech Migdał – lider klasyfikacji aktywnych na starcie 4.etapu.

Etap bardzo długi, bo aż 216 kilometrów i na dodatek bardzo „żywy” i pełen akcji – informuje Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), który od 3.etapu jedzie w żółtej koszulce lidera wyścigu. Było bardzo wiele ataków, ucieczki, sytuacja z przodu ciągle się zmieniała, więc należało być bardzo czujnym by czegoś nie przeoczyć. Dzięki pracy całej drużyny spokojnie dowieźliśmy koszulkę do mety choć na ostatnich finiszowych metrach leżałem w kraksie.

Na ostatnim zakręcie, na 250 metrów do mety byłem w czubie, świetnie ustawiony, zajmowałem trzecią pozycję i szykowałem się by powalczyć. Niestety, zawodnik jadący przede mną, stracił kontrolę nad rowerem i wpadł w poślizg na mokrej nawierzchni. Upadając, pociągnął mnie za sobą i nie było najmniejszych szans by wybronić się przed upadkiem. Na szczęście obyło się bez większych obrażeń. Kraksa miała miejsce w tzw. strefie ochronnej, tak więc nie zanotowałem również żadnych strat w klasyfikacji generalnej.

Jutro kolejny dzień ścigania i kolejna okazja by przypieczętować prowadzenie w klasyfikacji generalnej – zakończył Jarosław Marycz.

Po zwycięstwo etapowe, po raz kolejny sięgnął Alex Rasmussen (Riwal Cycling Team), który na kresce pokonał Andrisa Smirnovsa (Rietmu Delfin) i Marosza Kovacza (Dukla Trenczyn).

W klasyfikacji generalnej nadal przewodzi Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), który o 16 sekund wyprzedza Eryka Latonia (BDC) i o 23 sekundy drugiego kolarza BDC, Mateusza Komara.

 

Wyniki 4. etapu, Warszawa Wesoła – Wysokie Mazowieckie (216 km):

1. Axel Rasmussen (Riwal) 4:56.11

2. Andris Smirnovs (Rietmu Delfin) 00:03

3. Marosz Kovacz (Dukla Trenczyn)

23. Adrian Kurek 0:03

24. Tomasz Kiendyś

48. Nikolay Mihaylov

51. Piotr Gawroński

57. Jacek Morajko

86. Jarosław Marycz

 

Klasyfikacja generalna po 4 etapie:

1. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) 11:30:14

2. Eryk Latoń (BDC MarcPol) 00:16

3. Mateusz Komar (BDC MarcPol) 00:23

4. Maurits Lammertink (Jo Piels) 00:24

5. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 00:25

6. Nikolay Michaylov (CCC Polsat Polkowice)

 

info: A.Dyszyński