Dookoła Mazowsza: Schulze zwycięża na prologu i zostaje liderem.

Zwycięzcą prologu 54 wyścigu Dookoła Mazowsza został kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Andre Schulze. Pokonał swojego rodaka, Niemca Rudigera Seliga z ekipy Jenatec-Cycling oraz Marcina Sapę (BDC Team).

Podczas prologu wyścigu który był przeprowadzony jako jazda indywidualna na czas, kolarze mieli do pokonania niewielki, 2,5 kilometrowy dystans wyznaczony na terenach Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Na starcie wyścigu stanęło ponad 100 zawodników z wszystkich polskich ekip zawodowych a także kolarze z Niemiec, Słowacji, Białorusi, Holandii i Rumunii.

Początkowo, jeden z najlepszych czasów przejazdu „wykręcił” Wojciech Ziółkowski (BDC Team), który uzyskał czas 3:03. O 1 sekundę gorszy czas uzyskał faworyt do zwycięstwa, Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice).

Czas przejazdu poniżej 3 minut uzyskał niemiecki kolarz z ekipy Jenatec Cycling, Rudiger Selig, który przez długi czas utrzymywał się na prowadzeniu.

Ostatecznie najlepszym na „czasówce” okazał się Andre Schulze, który w uzyskał czas 2:58, i wyprzedził swojego rodaka Rudigera Seliga o dziesiąte części sekundy. Trzecie miejsce zajął Marcin Sapa z ekipy BDC Team.

Zwyciężając podczas prologu, Andre Schulze został pierwszym liderem wyścigu.

Jutro pierwszy etap wyścigu, który będzie prowadził drogami wokół Nowego Dworu Mazowieckiego a jego dystans wynosi prawie 200 kilometrów.