Dookoła Mazowsza – Stępniak wygrywa kolejny, 5 etap

Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) został zwycięzcą 5.etapu wyścigu kolarskiego Dookoła Mazowsza. Na mecie w Nowym Dworze Mazowieckim pokonał Williego Willwohla (LKT Brandenburg) i Tomasza Smolenia (Bank BGŻ).

Po przerwie odbył się piąty, wieczorny etap z Modlina do Nowego Dworu Mazowieckiego mający 113 km. Zwycięzcą został jeden z najszybszy kolarzy w polskim peletonie – Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) przed Niemcem Willi Willwohlem (LKT Brandenburg) i Tomaszem Smoleniem (Bank BGŻ).

Przez blisko dwie i pół godziny trwała zaciekła walka o sekundy decydujące o pozycjach w klasyfikacji. Ekipy BDC, CCC Polsat Polkowice i Bank BGŻ pilnowały się pieczołowicie i wszystkie próby ucieczek były szybko likwidowane. Podopieczni Dariusza Banaszka zdołali jednak wygrać podwójnie (Sapa przed Robertem Radoszem) jedyną lotną premię i zyskali kolejne kilka sekund nad rywalami.

Na mecie, gdzie czekały na czołową trójkę 6,4 i 2 sekundy najszybsi byli jednak zawodnicy z dalszych miejsc . Sapa utrzymał więc prowadzenie, a Radosz awansował na drugie miejsce. Różnice są nadal minimalne i o końcowym zwycięstwie decydować będzie sobotni, ostatni etap.