Aktualności

Dookoła Mazowsza: Stępniak wygrywa w Kozienicach i zostaje liderem wyścigu

Zwycięzcą 1.etapu wyścigu Dookoła Mazowsza został zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice,Grzegorz Stępniak. Na mecie w Kozienicach pokonał Adama Wadeckiego (Las Vegas Energy Drink) i Jonasa Kocha (LKT Brandenburg).

Pierwszy etap wyścigu Dookoła Mazowsza prowadził drogami wokół Kozienic a łączna jego długość wynosiła 162 kilometry. Start i meta została umiejscowiona w Kozienicach. Kolarze trzykrotnie przejeżdżali przez linię startu, gdyż do pokonania mieli 3 duże rundy o długości 53,8 kilometra każda.Trasa wyścigu przebiegała po wyjątkowo płaskich terenach, częściowo zalesionych a także odkrytych, gdzie mocno przeszkadzał dość silnie wiejący wiatr.

Od samego startu kolarze narzucili bardzo wysokie tempo jazdy.  Było wiele akcji które próbowały rozerwać peleton a szczególnie w tych miejscach gdzie sprzymierzeńcem był wiejący wiatr. Kiedy kolarze pokonywali pierwszą z rund, jeden z dość silnych ataków pozwolił na odjazd sporej grupy kolarzy do której doskoczyli następni co w konsekwencji podzieliło peleton na dwie części. Na czele jechała kilkudziesięcioosobowa grupa kolarzy w której byli wszyscy kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice. Na kolejnej rundzie z prowadzącej grupy odjechało około czterdziestu kolarzy którzy zgodnie pracując wypracowali sporą przewagę która pozwoliła im dojechać do mety.

W sprinterskim pojedynku na mecie w Kozienicach najlepszym okazał się Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice), który pokonał Adama Wadeckiego (Las Vegas Energy Drink) i Jonasa Kocha (LKT Brandenburg).

Po zwycięstwie na 1.etapie, Grzegorz Stępniak założył żółtą koszulkę lidera wyścigu.

Wyniki 1.etapu, Kozienice – Kozienice, 162 km

1. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)

2. Adam Wadecki (Las Vegas Energy Drink)

3. Jonas Koch (LKT Brandenburg).