Aktualności

Dookoła Mazowsza: Stosz 11. na trzecim etapie

Kolarze CCC Sprandi Polkowice nie odpuszczali żadnego odjazdu na 3.etapie Wyścigu dookoła Mazowsza, a „na kresce” najszybszym z kolarzy polkowickiej ekipy był ponownie Patryk Stosz.

Info: 3.etap, 28 lipca, Odrzywół – Odrzywół, 165km

Trasa: płaska

Przebieg etapu

Podobnie jak dzień wcześniej, także otwarcie 3.etapu było ponadprzeciętnie szybkie. W pierwszej godzinie zmagań kolarze uzyskali średnią prędkość na poziomie 48km/h, więc łatwo sobie wyobrazić, że nikomu nie udało się oderwać od stawki.

Dopiero po 73 kilometrach uformowała się ucieczka dnia. Nikolay Mihaylov był jednym ze szczęśliwych atakujących, który znalazł się w 13-osobowej grupce. Uzyskała ona ok. półtorej minuty przewagi, ale peleton nie miał zamiaru jej odpuszczać.

Próba ta została skasowana 75km przed końcem. Później kolejni kolarze szukali swojej szansy, a wśród nich był Marcin Białobłocki. Jego grupka też została wchłonięta i ponownie o wszystkim zadecydował masowy sprint.

Był on dosyć chaotyczny, gdyż na finałowym kilometrze doszło do sporej kraksy. „Pomarańczowi” zdołali jej uniknąć, ale nie byli w stanie walczyć na finiszu o czołowe lokaty. Etap padł łupem Theo Reinhardta (Reprezentacja Niemiec), który pokonał „na kresce” Aloisa Kankovsky’ego (Elkov-Author) i Emilsa Lieipsa (Rietumu Banka Riga). Na 11.pozycji zameldował się najszybszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Patryk Stosz. W generalce plasuje się on na 6.miejscu.

Koszulkę lidera utrzymał 4. w Odrzywole Grzegorz Stępniak (Wibatech 7r Fuji).

Wyniki