Aktualności

Dookoła Mazowsza: Tim Reske wygrywa 2.etap, Marycz nowym liderem

Zawodnik niemieckiej ekipy LKT Team Brandenburg, Tim Reske został zwycięzcą 2.etapu wyścigu Dookoła Mazowsza. Po drugim etapie, nowym liderem wyścigu został Jarosław Marycz.

Drugi, popołudniowy etap wyścigu Dookoła Mazowsza prowadził drogami wokół Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie był zarówno start jak i meta etapu. Ostatnie kilometry trasy to trzy 2,5 kilometrowe rundy poprowadzone wąskimi ulicami miasta z licznymi zakrętami i niezbyt dobrą nawierzchnią. Kolarze mieli do przejechania 106 kilometrów.

Drugi etap wyścigu, mimo, że był stosunkowo krótki to okazał się bardzo nerwowy i zarazem bardzo szybki – powiedział nowy lider wyścigu, Jarosław Marycz. Średnia prędkość etapu która wyniosła około 50 km/h, sama mówi za siebie.

Ekipa nasza wykonała dziś kawał dobrej roboty. Po wygraniu porannej drużynowej czasówki, przystąpiliśmy do etapu z liderem, którym został Tomasz Kiendyś i zadaniem by tej koszulki bronić. Szkoda tylko, że na finałowych rundach w Nowym Dworze kraksa zablokowała Tomka i finisz odbył się z uszczuplonej grupki bez jego udziału. Różnice czasowe na mecie sprawiły, że żółta koszulka lidera trafiła do mnie. Najważniejsze jednak jest to, że pozostała w naszej drużynie.Przed nami jeszcze cztery etapy wyścigu i zrobimy wszystko by tę koszulkę dowieźć do końcowej mety – zakończył Jarosław Marycz.

Od samego startu peletonu było mnóstwo ataków i prób odjazdów aż w końcu odjechała 12-osobowa grupka kolarzy. Utrzymywała się na czele przez kilkadziesiąt kilometrów, lecz za sprawą zawodników ekipy CCC Polsat Polkowice została doścignięta i na rundy w Nowym Dworze peleton wjechał razem. Na rundach w mieście, bardzo mocne tempo narzucili zawodnicy ekipy BDC MarcPol, licząc na wygraną swojego zawodnika, Eryka Latonia. Niestety, stało się inaczej. Po zwycięstwo etapowe sięgnęli zawodnicy z ekip zagranicznych.

W sprinterskim pojedynku najlepszym okazał się Tim Reske (LKT Team Brandenburg), i to on został zwycięzca 2.etapu wyścigu. Pokonał Mauritsa Lammertinka (Team Jo Piels) i Filipa Eidsheima (Team Fixit).

 

Wyniki 2. etapu Modlin – Nowy Dwór Mazowiecki (106 km);

1. Tim Reske (LKT Brandenburg) 2:17:16

2. Maurits Lammertink (Jo Piels)

3. Filip Eidsheim (Team Fixit)

8. Jarosław Marycz32. Tomasz Kiendyś 0:21

51. Nikolay Mihaylov

82. Piotr Gawroński

83. Jacek Morajko

95. Adrian Kurek

Klasyfikacja po 2. etapie;

1. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) 2:37:17

2. Maurits Lammertink (Team Jo Piels) 00:20

3. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 00:21

4. Nikołaj Michajłow (CCC Polsat Polkowice)

5. Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice

 

info: A.Dyszyński