Dookoła Mazowsza: W generalce bez zmian – prowadzi Jarosław Marycz

Alex Rasmussen z ekipy Riwal Cycling Team został zwycięzcą 3.etapu wyścigu Dookoła Mazowsza. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) zachował żółtą koszulkę lidera wyścigu.

Trzeci etap wyścigu kolarskiego „Lotto Tour” Dookoła Mazowsza prowadził drogami wokół Kozienic, gdzie wyznaczono zarówno start jak i metę etapu. Kolarze mieli do pokonania trzy ponad 50-kilometrowe rundy wokół miasta, co dawało łączny dystans 162 kilometry. Przez cały czas trwania etapu kolarzom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda z temperaturą przekraczającą 30 stopni Celsjusza.

Peleton wyruszył na trasę etapu bardzo spokojnie na co zdecydowany wpływ miała upalna pogoda. Wykorzystał to zawodnik ekipy Wibatech Fuji Żory, Wojciech Migdał, który zaatakował na pierwszych kilometrach trasy i dość szybko uzyskał przewagę nad „uśpionym” peletonem. Z każdym kilometrem trasy powiększał przewagę, która w pewnym momencie wynosiła ponad 6 minut. Jadąc samotnie przez prawie 110 kilometrów trasy, wygrał prawie wszystkie lotne i górskie premie, zapewniając sobie koszulkę w grochy, lidera klasyfikacji aktywnych. Został również v-ce liderem klasyfikacji górskiej.

Na ostatniej rundzie peleton nieco przyspieszył i przewaga uciekającego harcownika zaczęła się zmniejszać. Tak jak wczorajszego dnia, ciężar likwidacji ucieczki wzięła na siebie ekipa CCC Polsat Polkowice z liderem wyścigu – Jarkiem Maryczem. Na 8. kilometrów do mety ucieczka została zlikwidowana i rozpoczęły się próby rozprowadzania sprinterów do końcowego finiszu. Bardzo mocno zaatakowali kolarze BDC, rozprowadzając swojego sprintera, Eryka Latonia. Wykorzystał to Alex Rasmussen, który wyprzedził kolarzy ekipy „niebieskich” i jako pierwszy finiszował na mecie w Kozienicach zostając zwycięzca 3.etapu. Pokonał Eryka Latonia i Mateusza Komara (BDC MarcPol).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), który na dzisiejszym etapie finiszował na 9.miejscu z czasem zwycięzcy.Dzięki bonifikatom zdobytym na lotnej premii, na drugie miejsce awansował Latoń, który traci do Marycza 19 sekund.