Aktualności

Dookoła Mazowsza: walka w uszczuplonym składzie.

Zwycięzcą 3. etapu wyścigu Dookoła Mazowsza z metą w Szydłowcu został kolarz klubu KTK Kalisz, jadący w ekipie Wielkopolska Regionalna, Jarosław Kowalczyk. Pokonał współtowarzysza ucieczki, kolarza ekipy Aktio Mostostal Puławy, Piotra Kirpszę i Krzysztofa Jeżowskiego (BGŻ Team), który finiszował z peletonu.

Do trzeciego etapu wyścigu, ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpiła w mocno okrojonym składzie. Na starcie nie pojawili się: Łukasz Bodnar, Mateusz Taciak i Błażej Janiaczyk, którzy zostali powołani przez dyrektora ekipy Piotra Wadeckiego do składu na rozpoczynający się w niedzielę Tour de Pologne. Zabrakło również Andre Schulze, który wycofał się z wyścigu już po 1. etapie na którym doznał poważnych obrażeń w wyniku upadku na śliskiej nawierzchni drewnianego mostu.

Mimo pomniejszonego składu, kolarze CCC przystąpili do walki na 3. etapie którego dystans wynosił 169 kilometrów i prowadził po dość pofałdowanym terenie ze Zwolenia do Szydłowca. Po przejechaniu 60 kilometrów, dalsza trasa prowadziła drogami wokół Szydłowca i kolarze mieli do pokonania 6 rund na których znajdował się podjazd na którym wyznaczono aż 6 górskich premii.

Od samego startu kolarzy w Zwoleniu w peletonie dochodziło do licznych ataków. Był to etap podczas którego tych odjazdów było najwięcej. Próbowali odjechać m.in..kolarze Legii Felt, BGŻ Team, Aktio Mostostal Puławy a także kolarze ekip zagranicznych. Na jednej z rund wokół Szydłowca, dość mocno powiał wiatr i wykorzystał to Piotr Kirpsza (Aktio Mostostal Puławy) który odskoczył od peletonu. Do niego dojechał Jarosław Kowalczyk (Wielkopolska) i razem zgodnie pracując zmierzali do mety na rynku w Szydłowcu.

Mimo wielu prób zlikwidowania ucieczki, szczególnie przez ekipy BDC Team i BGŻ, uciekająca dwójka samotnie dojechała do mety rozgrywając między sobą finisz. Jako pierwszy linię mety przekroczył Jarosław Kowalczyk, pokonując z niewielką przewagę Piotra Kirpszę. Peleton przyprowadził Krzysztof Jeżowski (Bank BGŻ).

Tuz przed finiszem, na kilkadziesiąt metrów do mety, miała miejsce poważna kraksa w której uczestniczyło wielu kolarzy, m.in. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) który doznał licznych obrażeń.

Po trzecim etapie wyścigu nowym liderem został Rudiger Selig (Jenatec).

Wyniki 3. etapu, Zwoleń – Szydłowiec, 169 km

1. Kowalczyk Jarosław (Wielkopolska Regionalna) 3:45:48
2. Kirpsza Piotr (Aktio Mostostal Puławy)
3. Krzysztof Jeżowski (BGŻ Team) 0:04

19. Tomasz Smoleń
33. Tomasz Kiendyś
36. Mariusz Witecki
84. Sylwester Janiszewski
DNS Łukasz Bodnar
DNS Błażej Janiaczyk
DNS Mateusz Taciak