Aktualności

Druga „pomarańczowa” ucieczka w 100.Giro d’Italia

Po piątkowej akcji Marcina Białobłockiego, na 2.etapie Giro d’Italia do odjazdu zabrał się inny „pomarańczowy”, Łukasz Owsian.

Info: Etap 2, 6 maj, Olbia – Tortoli (221km)

Trasa: pofałdowana (dwie premie górskie – kat. 2 i kat. 3)

T13_Jesolo_alt

Zawodnik CCC Sprandi Polkowice oderwał się na początku zmagań, razem z 4 innymi kolarzami. On oraz Daniel Teklehaimanot (Dimension Data), Evgeny Shalunov (Gazprom-RusVelo), Ilia Koshevoy (Wilier Triestina – Selle Italia) i Simone Andreetta (Bardiani – CSF) wypracowali 6-minutową przewagę zanim peleton podkręcił tempo i zaczął zmniejszać dystans.

Przygoda Owsiana na czele wyścigu zakończyła się ok. 58km przed metą, gdy ucieczka wspinała się na premie górską 2.kategorii Genna Silana. Odpadł wtedy od czołówki, a pozostali uciekinierzy kontynuowali jazdę, walcząc o punkty do klasyfikacji górskiej. Jako pierwszy na szczycie zameldował się nowy „król gór” Teklehaimanot, a chwilę później odjazd został skasowany.

Ostatnie 45 kilometrów prowadziło w dół lub po płaskim i niewiele zmieniło na czele wyścigu. O wszystkim zadecydował masowy sprint, a w nim najszybszy był Andre Greipel (Lotto-Soudal), obejmując prowadzenie w generalce. Ograł on Roberto Ferrariego (UAE Team Emirates) i Jaspera Stuyvena (Trek – Segafredo). Najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice był na mecie Simone Ponzi, który zajął 22.lokatę.

Wyniki