Aktualności

Drugie zwycięstwo Sajnoka na Mazowszu

Po triumfie w prologu Szymon Sajnok odniósł drugie etapowe zwycięstwo w Wyścigu dookoła Mazowsza i umocnił się na prowadzeniu w generalce.

Info: 26 lipca, Kozienice – Kozienice, 165km

Trasa: pięć 33km płaskich rund

Kontrolowaliśmy wydarzenia praktycznie przez cały wyścig, prowadząc peleton. Pilnowaliśmy, by nie odjechała zbyt duża grupa, a potem utrzymywaliśmy bezpieczny dystans do uciekinierów – opowiadał zwycięzca, Szymon Sajnok.

Pomimo jazdy na czele stawki, koledzy wciąż mieli wystarczająco sił, by rozprowadzić mnie na ostatnich 5 kilometrach. Kilkaset metrów przed kreską, zaatakował z długiego finiszu Alan. Rywale musieli za nim ruszyć, a ja reagowałem na ich akcje, trzymając się ich koła. Do ostatniego zakrętu wszedłem z drugiej pozycji, ale byłem mocno rozpędzony i na finiszowych metrach zdołałem wyprzedzić Grzegorza Stępniaka.

Trzeci był Alois Kankovsky, z którym wielokrotnie ścigałem się na wyścigach w Polsce i teraz wreszcie udało mi się go ograć, co bardzo mnie cieszy.

Szymon Sajnok umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej z przewagą 8 sekund nad Stępniakiem i 10 sekund nad Mathiasem Norsgaardem.

Wyniki