Aktualności

Dubai Tour: Bole i Stępniak w pierwszej „20”

Dwóch zawodników CCC Sprandi Polkowice zameldowało się na mecie 2. etapu Dubai Tour w pierwszej „20” – Grega Bole i Grzegorz Stępniak. Tego dnia ponownie szczęście nie sprzyjało jednak „pomarańczowym”, gdyż na finałowych kilometrach trzech kolarzy wypadło z trasy i straciło dystans do peletonu, gdy droga niespodziewanie podzieliła się na dwie.

– Było dzisiaj nerwowo z powodu silnego wiatru, ale jako grupa znowu pojechaliśmy dobrze i trzymaliśmy się czoła peletonu. Niestety nie przełożyło się to na wysokie miejsca. Wciąż potrzebujemy większej ilości kilometrów wyścigowych w nogach, by walczyć z najlepszymi powiedział po etapie Grega Bole.

3-osobowa grupka odskoczyło od peletonu w pierwszej fazie rywalizacji – Chun Kai Feng (Lampre – Merida), Rafaa Chtioui (Skydive Dubai Pro Cycling Team) i Davide Frattini (UnitedHealthcare ). Nigdy nie stanowili oni jednak dużego zagrożenia dla peletonu, pomimo zbudowania prawie 6 minutowej przewagi.

Jednym z czynników, który miał wpływ na rywalizację był silny wiatr wiejący na pustyni. Grupa CCC Sprandi Polkowice jechała na czele peletonu, by nie odpaść od mocno rozciągniętej grupy. Jedynym kolarzem polkowickiej ekipy, który stracił kontakt z peletonem, był Sylwester Szmyd, ale szybko dołączył do kolegów z drużyny.

55km przed metą Chtioui zaatakował z ucieczki, zostawiając za sobą Kai Fenga i Frattiniego, którzy chwilę później zostali wchłonięci przez grupy sprinterskie. Przygoda zawodnika Skydive Dubai Pro Cycling Team na czele wyścigu zakończyła się 10 kilometrów przed końcem.

Chwilę wcześniej problemy miało trzech zawodników polkowickiej grupy. Droga rozdzieliła się na dwie i trzech kolarzy zjechało na tę niewłaściwą. Rozbiło to dobrze układające się formowanie pomarańczowego „pociągu”.

Ostatecznie w pierwszej „20” finiszowała dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Grega Bole był 17., a Grzegorz Stępniak 20. Wygrał Elia Viviani (Team Sky), pokonując wczorajszego zwycięzcę, Marka Cavendisha (Etixx – Quick Step) oraz Andrea Guardiniego (Astana).

Wyniki 2. etapu Dubai Tour, Dubaj – Dubaj, 187km

1. Elia Viviani (Team Sky)

2. Mark Cavendish (Etixx – Quick Step)

3. Andrea Guardini (Astana)

17. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) 0:00

20. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)

40. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

54. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)

57. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)

97. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice) 0:32

100. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) 1:06

119. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice) 5:27