Aktualności

Dubai Tour: Grega Bole 7. na najtrudniejszym etapie

Grega Bole z każdym kolejnym wyścigiem czuje się coraz lepiej, co potwierdził zajmując 7.miejsce na najtrudniejszym, 3.etapie Dubai Tour. Słoweniec finiszował z kilkudziesięcioosobowej grupy na stromym, finałowym podjeździe.

Chciałem zacząć ostatni podjazd w czołówce i to się udało. Swój sprint rozpocząłem 200 metrów przed metą i ta taktyka pozwoliła mi zakończyć etap na 7.miejscu, z którego jestem bardzo zadowolony. Niestety znowu mieliśmy trochę pecha w końcówce, bo Maciej Paterski złapał „gumę” i musiałem radzić sobie sam. Wcześniej koledzy z ekipy wykonali jednak kawał dobrej roboty i za to chcę im podziękować – powiedział po etapie Grega Bole. – Jutro ostatni, płaski etap i naszym celem będzie doprowadzenie Grzegorza Stępniaka do sprintu na jak najlepszej pozycji. Ja będę musiał też uważać, by nie stracić żadnych sekund i zachować miejsce w klasyfikacji generalnej.

7.miejsce Gregi Bole na etapie pozwoliło mu awansować na 6. pozycję w generalce, ze stratą 12 sekund do nowego lidera i zwycięzcy etapowego, Johna Degenkolba.

Luka Pibernik (Lampre – Merida), Mohammed Al Murawwi, Vladimir Gusev (obaj Skydive Dubai Pro Cycling Team), Martijn Verschoor (Team Novo Nordisk) i Alessandro Bazzana (UnitedHealthcare) zaatakowali na początku etapu i zbudowali prawie 10-minutową przewagę. Ucieczka została w pełni skasowana 33km przed metą, a Pibernik i Bazzana byli ostatnimi z czołówki, którzy musieli uznać wyższość peletonu.

CCC Sprandi Polkowice odegrało dużą rolę w pogoni. Sylwester Szmyd i Maciej Paterski nadawali tempo na pierwszym podjeździe dnia i podzielili stawkę. Z tyłu został m.in. lider wyścigu Mark Cavendish.

29 kilometrów przed metą, gdy grupy się połączyły, zaatakował Francisco Mancebo (Skydive Dubai Pro Cycling Team). Później dołączył do niego Lars Boom (Astana), ale ostatecznie obaj zostali wchłonięci przez peleton.

Na finałowym, stromym podjeździe pod Hatta, John Degenkolb (Giant – Alpecin) potwierdził, że jest jednym z najmocniejszych kolarzy na świecie. Wystrzelił 300 metrów przed „kreską” i nie dał się doścignąć do samego końca. Na etapowym podium „stanęła” także dwójka z Movistar, Alejandro Valverde i Juan José Lobato.

Wyniki 3. etapu Dubai Tour, Dubai – Hatta, 205km

1. John Degenkolb (Giant – Alpecin)

2. Alejandro Valverde (Movistar Team)

3. Juan Jose Lobato (Movistar Team)

7. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) 0:02

53. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) 5:47

55. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)

60. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)

64. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)

73. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice)

86. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice) 8:38

104. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice)