Aktualności

Dubai Tour: Paterski w ucieczce dnia, Bole kończy wyścig na 7.miejscu

Ostatni etap Dubai Tour zakończył się wyjątkowo szybkim sprintem z peletonu, a w pierwszej „25” znalazło się trzech kolarzy CCC Sprandi Polkowice. Wcześniej w ucieczce dnia jechał Maciej Paterski. Grega Bole ukończył 4-dniowe zmagania w czołowej „10” klasyfikacji generalnej.

Etap był krótki, wiec praktycznie od startu do mety jechaliśmy na 100%. W samej końcówce zacząłem odczuwać tak mocne tempo i osłabłem, ale pomimo tego próbowałem utrzymać się w odjeździe – powiedział Maciej Paterski. – Żałuję wczorajszego, ciężkiego etapu, gdzie w decydującym momencie złapałem gumę. Noga była dobra, więc szanse na przyjazd z najlepszymi były spore.

Myślę, że cały wyścig mogę ocenić pozytywnie i dobrze wpłynie na przygotowania do zbliżających się ważnych wyścigów. Ścigaliśmy się w ciepłych warunkach, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki. To powinno procentować w przyszłościdodał.

Maciej Paterski zaatakował na samym początku. W ucieczce towarzyszyli mu Daniel Oss (BMC Racing Team), Francisco Mancebo (Skydive Dubai Pro Cycling Team), Marco Canola (UnitedHealthcare), Manuele Boaro (Tinkoff – Saxo). Przewaga tej grupki w maksymalnym punkcie wynosiła 3:47. Z powodu krótkiego dystansu (tylko 123 km) oraz siły i doświadczenia uciekinierów, peleton nie mógł pozwolić jej odjechać na zbyt dużą odległość.

Grupa Paterskiego została wchłonięta 7km przed metą i wtedy ustawianie „pociągów” rozpoczęły drużyny sprinterskie. Zespół CCC Sprandi Polkowice przesunął się na czoło peletonu, a sprinterzy polkowickiej ekipy zajęli miejsce tuż za głównym faworytem, Markiem Cavendishem.

Ostatni kilometr był niezwykle szybki, a Etixx-Quick Step ustawił swojego lidera na idealnej pozycji do sprintu. Brytyjczyk wygrał nie tylko etap, ale też cały wyścig. W pierwszej „25” zameldowało się trzech pomarańczowych – Grega Bole był 15., Christian Delle Stelle 19., a Grzegorz Stępniak 22.

W końcowej klasyfikacji generalnej Grega Bole zajął 7.miejsce. Słoweńca wyprzedził Canola, który zgarnął kilka sekund bonifikat jadąc w ucieczce.

Wyniki 4. etapu Dubai Tour, Dubai – Dubai, 128km

1. Mark Cavendish (Etixx – Quick Step)

2. Elia Viviani (Team Sky)

3. Juan Jose Lobato (Movistar)

15. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) 0:00

19. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice)

22. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)

61. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice)

64. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)

65. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)

73. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) 0:19

112. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) 2:32

 

Końcowa klasyfikacja generalna

1. Mark Cavendish (Etixx – Quick Step)

2. John Degenkolb (Team Giant – Alpecin)

3. Juan Jose Lobato (Movistar)

7. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) 0:18

56. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) 6:03

67. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice) 8:54

73. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) 7:08

74. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) 7:09

80. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) 8:35

85. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice) 9:26

98. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice) 11:30