Aktualności

Dwa przełajowe zwycięstwa w kategorii U23 Kamila Małeckiego w Bytowie

Kamil Małecki bardzo dobrze rozpoczął swój sezon przełajowy 2015/2016. W dwóch wyścigach w Bytowie, był odpowiednio trzeci oraz drugi w elicie i dwukrotnie triumfował w kategorii orlik. 

Sprawiłem sobie dużą niespodziankę, gdyż nie spodziewałem się tak dobrej dyspozycji w moich pierwszych przełajowych startach. Także rywale byli w lekkim szoku, że tak wysoko ukończyłem zawody – mówił Kamil Małecki.

W sobotnim Ogólnopolskim Wyścigu Przełajowym – Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego (klasa A) zajął on 3. miejsce, przegrywając jedynie z Bartoszem Pilisem i Patrykiem Kostecki. W niedzielę, w III Memoriale Marka Cichosza, zaliczanym do Pucharu Polski był bliski wygranej i zajął 2. pozycję.

– W sobotę zacząłem wyścig z ostatniego rzędu, gdyż nie startowałem w tym sezonie w przełajach i nie mam na swoim koncie żadnych punktów w klasyfikacji PZKol. Udało mi się jednak szybko przebić do czołowej siódemki, z której wyłoniony został zwycięzca. Próbowałem atakować z tej grupki, ale ostatecznie przyjechałem na trzecim miejscu – opowiada. – W Memoriale Marka Cichosza na początku uformowała się 5-osobowa czołówka, z której najpierw pozostała trójka, a dwie rundy przed końcem zaatakowałem i razem ze mną utrzymał się już tylko Bartosz Pilis. Próbowałem się od niego oderwać, ale odpowiadał on na moje ataki i o wszystkim zadecydował sprint. Przegrałem go zaledwie o metr. 

Kamil Małecki trasę w Bytowie, zna bardzo dobrze, gdyż pochodzi właśnie z tej miejscowości i jest wychowankiem tamtejszego klubu, MLKS Baszta Bytów – Trasa była techniczna, było błoto, podjazdy, czyli wszystko co lubię – wyjaśnia.

Dla kolarza CCC Sprandi Polkowice były to debiut w cyclo crossie w sezonie 2015/2016, ale na pewno nie był to jego ostatni występ.

– Już teraz było nieźle i myślę, że z każdym kolejnym wyścigiem będzie jeszcze lepiej. Planuję wystartować również za dwa tygodnie w Sławnie, potem w Białymstoku i Lublinie. Jeśli harmonogram przygotowań do sezonu szosowego pozwoli, to chciałbym pojechać również w mistrzostwach Polski, gdzie celowałbym w medal w kategorii U23 – kończy Małecki.