Dwars door Vlaanderen: słaby występ ekipy CCC

Zwycięzcą klasyku Dwars door Vlaanderen kat. 1.1, został kolarz ekipy Saxo Bank, Nick Nuyens. Na mecie wyścigu, Belg pokonał Gerainta Thomasa z ekipy Sky oraz Tylera Farrara z Garmin-Cervelo.

Na starcie klasyku stanęło 191 kolarzy z 23 ekip, w większości z ekip Pro Tour. Kolarze mieli do pokonania trasę długości 201 kilometrów a jedną z największych przeszkód podczas pokonywania trasy, były brukowane sekcje, usytuowane w większości kilkadziesiąt kilometrów przed metą.

Podczas trwania wyścigu kolarze narzucili bardzo wysokie tempo jazdy. Dochodziło do licznych ataków, prób odjazdów, ucieczek ale najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły w momencie rozpoczęcia się brukowanych odcinków nawierzchni, które naturalnie podzieliły peleton. Bardzo mocno rozpoczęła pracę ekipa Quick-Step, która pracowała na Toma Boonena a wspomagała ją ekipa Garmin-Cervelo. 20 kilometrów przed metą z grupki faworytów zaatakowali Nuyens i Thomas. Zlikwidowali dotychczas prowadzącą grupkę kolarzy i rozpoczęli atak, szybko zbliżając się do mety.

Na kresce, najszybszym okazał się Nuyens i on wygrał rywalizację, pokonują Brytyjczyka Thomasa. Peleton przyprowadził TylerFarrar.
W wyścigu startowała ekipa CCC Polsat Polkowice. Nie był to jednak udany występ. Liczne defekty na trasie wyścigu spowodowały, że przy wysokim tempie jazdy tracili kontakt z peletonem i w konsekwencji musieli wycofać się z rywalizacji. Wyścig ukończył jedynie Sylwester Janiszewski zajmując odległe miejsce… Jak trudny był to start nich świadczy fakt, że rywalizację ukończyło jedynie 117 kolarzy.