Aktualności

Dwars door West-Vlaanderen: Gradek i Bernas z najlepszymi

Kamil Gradek zajął 14. miejsce w deszczowym i brukowym belgijskim wyścigu Dwars door West-Vlaanderen, zwanym też Johan Museeuw Classics.

Info: 4 marca, Nieuwpoort – Ichtegem, 189,3km

Trasa: pofałdowana, krótkie, strome wzniesienia, odcinku brukowe

Jak można się było spodziewać, Belgia nie przywitała kolarzy w marcu najlepszą pogodą do ścigania. Termometry wskazywały zaledwie 8 stopni, wiało i padał deszcz. Do tego na kolarzy czekało kilka odcinków brukowych, więc z pewnością nie można było liczyć na łatwy i przyjemny dzień.

4 śmiałków zdecydowało się oderwać od peletonu we wczesnej fazie zmagań i później wypracowali blisko 6-minutową przewagę. Nie było wśród nich przedstawicieli CCC Sprandi Polkowice. 52km przed metą uciekinierzy dnia zostali doścignięci przez silny tercet goniących – Remi Cavagna, Florian Senechal (both Quick Step Floors) i Frederik Frison (Lotto Soudal) – który zastąpił ich później na czele.

W deszczu, na śliskiej nawierzchni doszło do kilku kraks. Uczestniczyli w nich m.in. Jonas Koch i Marko Kump. Doznali oni licznych i bolesnych otarć, które zmusiły ich do wycofania się z dalszej rywalizacji. Paweł Bernas i Kamil Gradek jechali natomiast bardzo mocno, w czołowej grupie, nie dając się trudnym warunkom atmosferycznym.

Prowadzące trio utrzymało swój ok. minutowy zapas do samej mety, a mający przewagę liczebną kolarze Quick Step Floors rozegrali końcówka idealnie. Cavagna wygrał po solowej akcji, a Senechal był drugi. Frison uzupełnił podium.

4km przed metą rozruszać towarzystwo próbował Paweł Bernas, ale jego akcja nie okazała się skuteczna. Ostatecznie to Gradek był najwyżej sklasyfikowanym „pomarańczowym”, przyjeżdżając na 14. miejscu.

Wyniki