Aktualności

Dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice w Top20 na Majorce

W swoim pierwszym wyścigu w sezonie 2015 Davide Rebellin potwierdził, że wciąż jest jednym z najlepszych kolarzy na krótkich i stromych podjazdach. Włoch był 13. w Trofeo Andratx-Mirador d’Es Colomer. W pierwszej „20” był także Sylwester Szmyd. Wygrał Stephen Cummings (MTN – Qhubeka).

-Dzisiejszy wyścig był bardzo szybki. Mogę być zadowolony ze swojej dyspozycji, biorąc pod uwagę, że to był mój pierwszy start w tym roku. Brakuje mi jeszcze co prawda przyspieszenia i tempa wyścigowego, ale jest to dopiero początek sezonumówi Davide Rebellin.

Jako drużyna pojechaliśmy dzisiaj dobrze. Przez większość wyścigu staraliśmy się jechać na czołowych miejscach w peletonie. Dla wszystkich był to dobry test formy, solidny trening i dobre przetarcie przed kolejnymi wyścigami dodaje doświadczony Włoch.

Tempo w peletonie tuż po starcie było bardzo mocne i po licznych atakach uformowała się 10-osobowa grupka. W niej jechał m.in. Andre Greipel, jednak z powodu górzystego profilu, jego szanse na dojechanie do mety przed peletonem oraz szanse jego towarzyszy z ucieczki były niewielkie.

Zawodnicy wspinali się tego dnia na największą górę na Majorce Puig Major. Tam właśnie z czołówki oderwała się trójka Dylan Van Baarlee (Team Cannondale – Garmin), Johann Van Zyl (MTN – Qhubeka) i Jose Gonçalves (Caja Rural – Seguros RGA). Zostali oni wchłonięci 2km przed metą.

Na finałowy podjazd wjechała ok. 15-osobowa grupa. Z niej zaatakował Stephen Cummings (MTN – Qhubeka) wraz z Alejandro Valverde (Movistar) i Davidem Formolo (Team Cannondale – Garmin). Brytyjczyk okazał się najmocniejszy i sięgnął po zwycięstwo.

Davide Rebellin zameldował się na szczycie 22 sekund po zwycięzcy, na 13.miejscu. 12 sekund później przyjechał Sylwester Szmyd, który zajął 16. lokatę.

Wyniki Trofeo Andratx-Mirador d’Es Colomer

  1. Stephen Cummings (MTN-Qhubeka)
  2. Alejandro Valverde (Movistar)
  3. Davide Formolo (Cannondale-Garmin)

13. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice) 0.22

16. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice) 0.34

51. Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice) 8:22

65. Stefan Schumacher (CCC Sprandi Polkowice) 9:24

90. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) 13:41

96. Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice)

112. Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice) 17:14

125. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)