Aktualności

Dwóch „pomarańczowych” w Top 10 De Brabantse Pijl

Zajmując dwa miejsca w pierwszej “10” De Brabantse Pijl, zawodnicy CCC Sprandi Polkowice potwierdzili dobrą formę przed zbliżającym się Amstel Gold Race. Davide Rebellin i Maciej Paterski finiszowali w grupie, która przyjechała tuż za zwycięzcą, Benem Hermansem

Wyścig rozpoczął się od bardzo wysokich prędkości i wielu prób odjazdów. Początkowe 2 godziny rywalizacji były bardzo ożywione i liczna grupa kolarzy starała się odskoczyć od grupy. Dopiero po ok. 70 kilometrach na czele uformowała się ucieczka w składzie – Thomas DeGendt (Lotto-Soudal), Anthony Delaplace (Bretagne – Séché Environnement) i Alex Kirsch (Cult Energy Pro Cycling). Rozciągnęli oni swoją przewagę do ok. 4 minut, ale peleton cały czas kontrolował różnicę i uciekinierzy nigdy nie stanowili większego zagrożenia. Gdy z czołówki odpadł Kirsch, szansa prowadzących jeszcze bardziej zmalała.

74 kilometry przed metą w grupie zasadniczej doszło do dużej kraksy. Zamieszany był w nią Grega Bole i Słoweniec musiał zrezygnować z dalszej jazdy. Na szczęście nie stwierdzono u niego żadnych złamań, a jedynie otarcia i posiniaczenia.

Ucieczka została skasowana, gdy do końca pozostało 37 kilometrów. Chwilę później do przodu ruszył Bartłomiej Matysiak, razem z czwórką innych kolarzy. Niestety tylko dwóm z pięciu atakujących, udało się odjechać od stawki – Davidowi Tannerowi (IAM Cycling) i Benowi Hermansowi (BMC Racing Team).

Końcowe kilometry stały pod znakiem licznych kontrataków z grupy pościgowej. Davide Rebellin i Maciej Paterski jechali uważnie z przodu, czekając na akcję swoich rywali.

Prowadząca dwójka wjechała na ostatnie 5 kilometrów z przewagą 35 sekund. Zaczęła ona jednak szybko maleć i 3 kilometry dalej wynosiła już tylko 10 sekund. W tym momencie Tanner odpuścił i z przodu został tylko Hermans. Kolarz BMC Racing utrzymał prowadzenie i wygrał wyścig.

Rebellin i Paterski finiszowali w grupie z faworytami, 2 sekundy za triumfatorem, kolejno na 5. i 9.miejscu. Michael Matthews wygrał sprint po 2.lokatę, a tuż za nim zameldował się Philippe Gilbert.

Zacząłem sprint 300 metrów przed metą. Ostatnie 200 m prowadziło jednak po płaskim, a ja nie czuję się najlepiej w tego typu końcówkach i zostałem wyprzedzony przez kilku innych kolarzy. Finiszowe metry Amstel Gold Race bardziej mi pasują, więc mam nadzieje, że w tym wyścigu pójdzie mi lepiej – powiedział Davide Rebellin.

Kolejny start „pomarańczowych” to zaliczany do cyklu UCI World Tour, Amstel Gold Race. Odbędzie się on w niedzielę, 19 kwietnia.

Wyniki Brabantse Pijl, Leuven – Overijse, 205,4km

1. Ben Hermans (BMC Racing)

2. Michael Matthews (Orica GreenEDGE) 0:02

3. Philippe Gilbert (BMC Racing)

5. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice)

9. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)

55. Stefan Schumacher (CCC Sprandi Polkowice) 2:53

81. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) 5:53

82. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)

83. Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice)