Aktualności

Ekipa CCC awansuje w rankingu UCI Europa Tour na 6.miejsce, Davide Rebellin trzeci

Międzynarodowa Unia Kolarska w komunikacie z dnia 25.08.br. ogłosiła aktualny ranking zawodowych ekip kolarskich UCI Europa Tour oraz ranking indywidualny. Wg komunikatu, na wysokie, 6.miejsce awansowała ekipa CCC Polsat Polkowice a w rankingu indywidualnym Davide Rebellin nadal zajmuje 3. miejsce.

W rankingu indywidualnym na pierwszym miejscu znajduje się zawodnik ekipy Team Gourmetfein, Riccardo Zoidl. Na swoim koncie zgromadził już 474.5 pkt. Na drugie miejsce awansował Bryan Coquard (Europcar) i ma na koncie 416 punktów. Trzecie miejsce zajmuje nadal Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice). Davide po bardzo dobrych występach na włoskich klasykach w ramach Tryptyku Regionu Lombardia powiększył swoje konto punktowe i posiada aktualnie 408 punktów.

 

Miejsca i ilość punktów w ranking UCI Europa Tour zdobytych przez kolarzy CCC Polsat Polkowice.

81.miejsce – Bartłomiej Matysiak, 113 pkt.

94.miejsce – Adrian Honkisz, 101 pkt.

171.miejsce – Grzegorz Stępnaik, 69 pkt.

247.miejsce – Mateusz Taciak, 50 pkt.

261.miejsce – Łukasz Owsian, 47 pkt.

341.miejsce – Josef Cerny, 36 pkt.

394.miejsce Jacek Morajko, 31 pkt.

518.miejce Nikolay Mihaylov, 19 pkt.

W klasyfikacji drużynowej na czele rankingu nadal znajduje się ekipa Europcar, mając na swym koncie 1208 punktów. Ekipa CCC Polsat Polkowice awansowała z 8. miejsca na 6.miejsce, gromadząc na swym koncie 858 punktów.

Awans ekipy CCC Polsat Polkowice na szóste miejsce rankingu UCI Europa Tour jest niewątpliwie wielkim sukcesem – powiedział dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki. Jeszcze nigdy, od początku istnienia zawodowej ekipy kolarskiej z Polkowic, nie była ona sklasyfikowana na tak wysokim miejscu wśród zawodowych ekip kolarskich Europy. Jako dyrektor sportowy ekipy bardzo się cieszę z tej wysokiej lokaty i chce jednocześnie podziękować wszystkim zawodnikom, którzy swoja pracą, zaangażowaniem i wolą walki potrafili zgromadzić w wyścigach UCI taka ilość punktów która zagwarantowała ekipie tę wysoką pozycję.