Aktualności

Ekipa CCC gotowa do startu w Etoile de Bessèges

Już jutro, 5.02.br. (środa) ekipa CCC Polsat Polkowice stanie na stracie kolejnego wyścigu. Będzie to francuska etapówka Etoile de Bessèges (kat. UCI 2.1).

Po zakończonym wyścigu Grand Prix Marsylii, kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice udali się do Nimes, gdzie przez dwa dni przygotowywali się do kolejnego startu, którym wyścig Etoile de Bessèges. Ten 5-etapowy wyścig rozgrywany na trasach południowej Francji należy do wyścigów o dużych tradycjach, sięgających lat 70-tych, kiedy to w 1970 został rozegrany po raz pierwszy. W tym roku bedzie to jego 44. edycja. Od 2005 roku wchodzi do kalendarza startów UCI Europe Tour i jest to pierwszy etapowy wyścig rozpoczynający sezon kolarski we Francji a także w Europie.

Wyścig będzie rozgrywany w dniach od 5 do 9 lutego, na trasach położonych wokół Bessèges. Przez cztery dni kolarze będą mieli do pokonania dystans o łącznej długości ponad 600 kilometrów. Wyścig zakończy 11-kilometrowa jazda na czas.

Jak informują organizatorzy na starcie wyścigu stanie 20 ekip kolarskich w ośmioosobowych składach a wśród nich znajdują się m.in. : Team Europcar , Ag2r La Mondiale, FDJ.fr, Cofidis, Bretagne-Séché Environnement, BigMat-Auber 93, La Pomme Marseille, Roubaix Lille Métropole, , Topsport Vlaanderen, Caja Rural-Seguros RGA, Team Giant – Shimano, Bardiani – CSF, Itera Katusha oraz Team Colombia.

W wyścigu Etoile de Bessèges, ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w składzie tak jak w Marsylii, a mianowicie: Davide Rebellin, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Mateusz Taciak, Adrian Kurek, Maciej Paterski, Branislau Samoilau i Jacej Morajko.

Zaraz po wyścigu w Marsylii udaliśmy się do Nimes, gdzie są także i inne zespoły przygotowujące się do startu w Etoile de Besseges – mówi Robert Krajewski, dyrektor ekipy CCC Polsat Polkowice. Nimes będzie naszą bazą do końca tego wyścigu.

Jeśli chodzi o założenia i nasze cele sportowe na ten kolejny start, to celujemy w zdobycie miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej wyścigu. Jestem świadomy, że inne ekipy też przyjechały tutaj w dobrych składach i na pewno będzie mocna walka. Davide Rebellin pokazał w Marsylli, że jest w dobrej dyspozycji, a z kolei Adrian Kurek mocno nastawia się na ostatni etap Etoile de Besseges, czyli czasówkę.

Już niebawem zobaczymy jak potoczą się losy wyścigu, ale jestem przekonany, że stać nas tutaj na osiągnięcie dobrych wyników – zakończył Robert Krajewski.

 

Program wyścigu Etoile de Besseges (kat. UCI 2.1):

5.02. etap 1, Bellegarde – Beaucaire, 154 km;

6.02. etap 2, Nîmes – Saint-Ambroix, 149 km;

7.02. etap 3, Bessèges- Bessèges, 152 km;

8.02. Goudargues – Laudun, 156 km;

9.02. Alés, 11 km; (ITT)

 

info: A.Dyszyński