Aktualności

Ekipa CCC na kolejnym zgrupowaniu w Hiszpanii.

W piątek, 24 lutego, ekipa kolarska CCC Polsat Polkowice wyleciała do Hiszpanii by rozpocząć kolejne zgrupowanie kondycyjno-treningowe, przygotowujące do startów w sezonie kolarskim 2012.

Na kolejne już zgrupowanie w Hiszpanii, ekipa kolarska wybrała tym razem Benidorm. Miasto położone jest na wybrzeżu Costa Blanca, 45 kilometrów od Alicante i tak jak Lloret de Mar, czy Calpe, jest bardzo często odwiedzane przez wiele ekip kolarskich przygotowujących się do startów w zbliżającym sezonie. O tej porze roku panują tu doskonałe warunki klimatyczne (komfortowa temperatura, słońce) co sprzyja prowadzeniu długich treningów szosowych, budujących bazę kilometrową. Wybrzeże Costa Blanca to również mocno zróżnicowane ukształtowanie terenu gdzie można prowadzić treningi o różnym nasileniu stopnia trudności od jazdy po płaskim a skończywszy na dość trudnych podjazdach.

To już ostatnie chwile przygotowań do sezonu – powiedział dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki, tuz przed odlotem do Alicante. Przed ekipą ostatnie cykle treningowe, które będziemy prowadzili przez pierwszy tydzień by na początku marca, spośród całej ekipy wyłonić najlepiej przygotowanych na pierwszy start w tym sezonie, wyścigu Vuelta Ciclista a Murcia. Po Murcii dalej będziemy trenować w Benidormie, skąd 18.03. br. udamy się na klasyk do Francji , Classic Loire Touraine a na zakończenie pobytu w Hiszpanii część ekipy weźmie udział w etapówce w Portugalii. W mojej ocenie stan przygotowań do sezonu kolarskiego 2012 oceniam bardzo dobrze. Kolarze okres zimowy przepracowali bardzo intensywnie co będzie zapewne skutkowało dobrymi wynikami już bezpośrednio podczas startów. To zgrupowanie ma za zadanie m.in. dalsze budowanie bazy kilometrowej a także zwiększanie wydolności i podnoszenie kondycji .

Na zgrupowanie do Hiszpanii udała się prawie kompletna ekipa za wyjątkiem Rafała Ratajczyka który prowadzi indywidualny program przygotowań do startów w sezonie 2012.

Zgrupowanie potrwa do 20 marca, a po jego zakończeniu część ekipy weźmie udział w wyścigu etapowym w Portugalii, Volta ao Alentejo (kat.2.2), który odbędzie się w dniach 22-25.03.br.