Aktualności

Ekipa CCC na wyścig Clasica de Almeria

W niedzielę, 24 lutego, ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w kolejnym wyścigu w Hiszpanii. Tym razem kolarze będą rywalizować w wyścigu Clasica de Almeria (kat. 1 HC).

Po sobotnich zmaganiach ekipy CCC Polsat Polkowice w jednodniowym wyścigu Vuelta Ciclista a la Region Murcia na kolarzy czeka kolejny hiszpański wyścig. Będzie to klasyczny wyścig najwyższej kategorii UCI (1 HC) rozgrywany na 182,3 kilometrowej trasie z Almerii do Roquetas de Mar.Wyścig Clasica de Almeria, tak jak Vuelta Murcia to wyścig o bardzo dużych tradycjach w Hiszpanii. W tym roku odbędzie się jego 28. edycja.


Trasa tegorocznej edycji nie należy do najtrudniejszych, choć na kolarzy czekają do pokonania trzy górskie premie (dwie kat.3 i jedna kat.2). Przez pierwsze 75 kilometrów wyścigu trasa prowadzi po wyjątkowo płaskim terenie, wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Następne 70 kilometrów trasy to wjazd w głąb lądu, w teren bardziej górzysty, gdzie będą pokonywane trzy górskie premie. Ostatnie 45 kilometrów trasy to znowu teren płaskim wzdłuż wybrzeża z metą położona na niewielkim, 400 metrowym podjeździe w Roquetas de Mar.

Jak informują organizatorzy na starcie wyścigu pojawi 14 ekip w ośmioosobowych składach w tym ekipy WorldTour (Movistar, Euskaltel-Euskadi, Astana, Vacansolei, Cofidis). Wystartuje również wielu znakomitych kolarzy w większości tych którzy startowali w Vuelta Murcia.

W wyścigu Clasica de Almeria ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w składzie: Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Grzegorz Stępniak ,Bartłomiej Matysiak, Adrian Kurek, Jarosław Marycz i Piotr Gawroński.

 

źródło: www.clasicadealmeria.es