Aktualności

Ekipa CCC Polsat Polkowice gotowa do startu w Tour of Turkey

W dniu wczorajszym, 24.04.br. ekipa CCC Polsat Polkowice wyruszyła do Turcji, gdzie w niedzielę rozpocznie rywalizację w jubileuszowym, 50 –tym wyścigu Tour of Turkey.

W piątek, w godzinach południowych z lotniska Chopina w Warszawie zawodnicy ekipy CCC wyruszyli w podróż do Turcji, gdzie w dniach 27.04-04.05 br. zostanie rozegrany wyścig kolarski – Presidential Cycling Tour of Turkey (kat. UCI 2 HC).

Dyrektor sportowy, Robert Krajewski, który przez najbliższy tydzień będzie „dowodził” ekipą, powołał do składu kolarzy: Davide Rebellina, Pawła Charuckiego, Piotra Gawrońskiego, Tomasza Kiendysia, Adriana Kurka, Tomasza Marczyńskiego, Mateusza Nowaka i Grzegorza Stępniaka.

Kolejny już raz ekipa CCC Polsat Polkowice została zaproszona do udziału wyścigu Dookoła Turcji. To naprawdę bardzo trudny i wymagający dla całej ekipy wyścig – powiedział przed wylotem dyrektor sportowy, Robert Krajewski. Wyścig ma zarówno etapy płaskie jaki i bardzo ciężkie etapy kończące się na podjazdach. Każdy z kolarzy może wykazać swoją dyspozycję i próbować walczyć o jak najlepszy wynik. Na etapach płaskich liczymy na Grzegorza Stępniaka, który w ubiegłym roku mimo „poobijania” w kraksie na 2.etapie, świetnie sobie radził na sprinterskich etapach. W tym roku łatwo nie będzie gdyż przyjdzie mu rywalizować z najlepszymi na świecie sprinterami, m.in. Andre Greipelem (Lotto Belisol), Markiem Cavendishem (Omega Pharma – Quick Step) czy Theo Bosem (Belkin). W klasyfikacji generalnej wyścigu liczymy na Davide Rebellina a także Tomasza Marczyńskiego. Myślę, że cała ekipa nastawiona jest „bojowo” do wyścigu i jest w stanie powalczyć o jak najlepszy wynik – zakończył Robert Krajewski.

Jak informują organizatorzy, w wyścigu wystartuje 20 ekip kolarskich a wśród nich 8. zespołów Word Touru: Astana, Belkin, Cannondale, Katusha, Lotto Belisol, Lampre Merida, Orica GreenEDGE i Omega Pharma – Quick Step.

 

Program 50 Presidential Cycling Tour of Turkey (kat. UCI 2 HC);

27.04, etap 1. – Alanya – Alanya, 141 km,

28.04, etap 2. – Alanya – Kemer, 175 km,

29.04, etap 3. – Finike – Elmali, 185 km, (finisz na szczycie Elmali)

30.04, etap 4. – Fethiye – Marmaris, 132 km,

01.05, etap 5. – Marmaris – Bodrum (Turgutreis), 183 km,

02.05, etap 6. – Bodrum – Sekcuk, 182 km,

03.05, etap 7. – Kusadasi – Izmir, 132 km,

04.05, etap 8. – Istanbul – Istanbul, 121 km,

Wyścig Tour of Turkey będzie transmitowała na żywo stacja Europsport.

 

info: A.Dyszyński