Aktualności

Ekipa CCC Polsat Polkowice gotowa do startu w Tour of Turkey

W piątek, 19.04.br w późnych godzinach nocnych ekipa CCC Polsat Polkowice dotarła do Alanii, gdzie w niedzielę, rozpocznie wyścig Dokoła Turcji.

W godzinach południowych na lotnisku Chopina w Warszawie zebrali się zawodnicy ekipy CCC, by rozpocząć podróż do Turcji gdzie w dniach 21-28.04 br. zostanie rozegrane 49-ta edycja wyścigu kolarskiego – Presidential Cycling Tour of Turkey (kat. UCI 2 HC).

Dyrektor sportowy, Robert Krajewski, który przez najbliższy tydzień będzie „dowodził” ekipą, powołał do składu kolarzy: Pawła Charuckiego, Piotra Gawrońskiego, Tomasza Kiendysia, Adriana Kurka, Jarosława Marycza, Nikolaya Mihaylova, Mateusza Nowaka i Grzegorza Stępniaka.

Warszawa żegnała ekipę w deszczu i temperaturą jak na tę porę roku nie za wysoką. Wszyscy liczyliśmy, że w Turcji temperatury będą znacznie wyższe i nie zabraknie słońca, którego w Polsce w tym roku jest zbyt mało. Lot do Antalii z przesiadką w Istambule i transferem busami z do Alanii zakończyliśmy po 12 godzinach podróży w późnych godzinach nocnych. Antalya „przywitała” nas również niewielkim deszczem a kiedy dojechaliśmy do hotelu z tego niewielkiego deszczu zrobiła się ulewa. Licząc że, następne dni będą już tylko słoneczne, mocno zmęczeni położyliśmy się do snu.

Po dobrze przespanej nocy, w sobotni poranek obudziło nas już oczekiwane słońce. Nie świeciło zbyt mocno, bo na niebie pojawiły się również chmurki co spowodowało, że zapanował komfort termiczny. Zrobiło się bardzo optymistycznie.

Po śniadaniu i przygotowaniu rowerów przez obsługę ekipy (Arka Klimczaka, Michała Giemzę i Krzysia Ciesielskiego), kolarze udali się na przejażdżkę, by „rozprostować” po podróży nogę. W tym czasie dyrektor Robert Krajewski dokonał zgłoszenia składu ekipy do udziału w wyścigu i uczestniczył w oficjalnej odprawie wszystkich uczestników Tour of Turkey.

Wyścig Dookoła Turcji to naprawdę trudny wyścig – powiedział po odprawie technicznej dyrektor sportowy, Robert Krajewski. Pierwsze dwa etapy płaskie, dość krótkie i tu możemy spróbować powalczyć o koszulkę lidera w jednej z czterech klasyfikacji. Etapy gdzie do walki o etapowe zwycięstwo może włączyć się nasz najlepszy sprinter, Grzegorz Stepniak, choć będzie musiał toczyć pojedynek z takimi sprinterami jak Andre Greipel (Lotto Belisol) czy Marcel Kittel (Argos Shimano). Etapy siódmy i ósmy to również etapy sprinterskie z szansami dla Grzegorza Stępniaka. By mógł walczyć o swój sukces, pozostała część ekipy musi bardzo mocno mu tym pomóc. W klasyfikacji generalnej wyścigu swoich szans powinien szukać Jarosław Marycz a także Adrian Kurek. Najtrudniejszym etapem który może ułożyć klasyfikację generalną wyścigu jest etap trzeci który kończy się na podjeździe Elmali. Myślę, że cała ekipa nastawiona jest „bojowo” do wyścigu i jest w stanie powalczyć o jak najlepszy wynik – zakończył Robert Krajewski.

Program 49 Presidential Cycling Tour of Turkey (kat. UCI 2 HC).

21.04, etap 1. – Alanya – Alanya, 143 km,
22.04, etap 2. – Alanya – Antalya, 150 km,
23.04, etap 3. – Antalya – Elmali, 153,5 km, (finisz na szczycie Elmali)
24.04, etap 4. – Göcek – Marmaris, 147 km,
25.04, etap 5. – Marmaris – Turgutreis, 183 km,
26.04, etap 6. – Bodrum – Sekcuk, 182 km,
27.04, etap 7. – Kusadasi – Izmir, 124,5 km,
28.04, etap 8. – Istanbul – Istanbul, 121 km,

Wyścig Tour of Turkey będzie transmitowała na żywo stacja Europsport.

Przed wyjazdem na przejażdżkę: Piotr Gawroński. Paweł Charucki i Grzegorz Stępniak.

Mechanik Arek Klimczak przygotowuje rower dla Mateusza Nowaka.

Adrian Kurek i Jarosław Marycz przed wyjazdem na trening.

Nikolay Mihaylov.

Tomasz Kiendyś, Piotrv Gawroński i Mateusz Nowak.

 

Z Alanya – Andrzej Dyszyński