Aktualności

Ekipa CCC Polsat Polkowice kończy zgrupowanie w Calpe

Dobiega końca zgrupowanie kolarzy CCC Polsat Polkowice w hiszpańskim Calpe. Po dwóch miesiącach przygotowań do sezonu 2014 oraz pierwszych startach, kolarze wracają do kraju.

Od 13.01.br. ekipa CCC Polsat Polkowice przebywa w Calpe, gdzie ciągle trwają przygotowania do sezonu kolarskiego 2014, gdzie przeprowadzane są specjalistyczne cykle treningowe a także kolarze budują niezbędną bazę kilometrową. Dla dużej części kolarzy ekipy „pomarańczowych” sezon kolarski rozpoczął się już w początkach lutego. Ekipa CCC Polsat Polkowice rozpoczęła go startem w francuskiej jednodniówce Grand Prix la Marsaillaise (02.02.br.). Kolarze maja za sobą również starty w trzech wyścigach etapowych: Etoile de Bessèges, Tour Méditerranéen i Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.

Program zgrupowania jaki przyjęliśmy przed rozpoczęciem sezonu przebiega według założonego planu – informuje dyrektor ekipy Robert Krajewski. Wszystkie plany treningowe realizowane są w 100%, i myślę, że każdy z zawodników miał możliwość jak najlepiej przygotować się do sezonu. Podczas samych przygotowań w Hiszpanii zawodnikom nie brakowało niczego. Większość zawodników w tym roku miała już możliwość sprawdzenia swojej dyspozycji podczas pierwszych startów we Francji i Hiszpanii. Natomiast kilku zawodników ekipy: Josef Cerny, Łukasz Nowak czy Paweł Charucki rozpocznie sezon w nadchodzący weekend. Będą to ich pierwsze w tym roku starty i myślę, że każdy z nich jest ciekaw jaka jest ich obecna dyspozycja w porównaniu z rokiem poprzednim. Najbliższe wyścigi pokarzą jak przepracowali okres zimowy.

Atmosfera w zespole bardzo dobra. Przez prawie dwa miesiące pobytu w Calpe zespół i nowi jego zawodnicy na dobre się zintegrowali. Nikt z kolarzy nie uskarża się na jakieś większe dolegliwości, wszyscy gotowi są na kolejne starty. Po weekendowych startach ekipy w Hiszpanii i Belgii, cały zespół wraca do kraju – zakończył Robert Krajewski.

 

W najbliższy weekend, 1-2.03.br. kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice wezmą udział w wyścigach:

1.03 – Vuelta Ciclista a Murcia (kat.1.1) Hiszpania

1.03 – Omloop Het Nieuwsblad (kat.1.HC ) Belgia

2.03 – Kuurne-Brussel-Kuurne (kat.1.1 ) Belgia

2.03 – Clasika de Almeria (kat. 1.HC) Hiszpania

 

info: A.Dyszyński