Aktualności

Ekipa CCC Polsat Polkowice na Amstel Gold Race

uż w niedzielę, ekipa CCC Polsat Polkowice stanie na starcie wyścigu Amstel Gold Race – pierwszego z ardeńskich klasyków.

Wyścig Amstel Gold Race rozgrywany jest od 1966 roku a tym sezonie będzie to jego 49. edycja. Trasa tego niezwykle trudnego klasyku prowadzi drogami prowincji Limburgia ze słynnym podjazdem pod Cauberg. Wyścig „piwny” zostanie rozegrany w świąteczną niedzielę, 20 kwietnia br. Należy dodać, że zwycięzca tego wyścigu w 2004 roku był Davide Rebellin, który od dwóch sezonów jest kolarzem ekipy „pomarańczowych”.

Start w wyścigu Amstel Gold Race będzie już drugim w tym sezonie startem ekipy CCC Polsat Polkowice w wyścigu cyklu Word Tour. Przypomnijmy, że podczas pierwszego startu, w wyścigu Volta Ciclista a Catalunya, kolarze „pomarańczowych” byli bardzo aktywni podczas całego wyścigu a wysokie miejsca podczas etapów zajmowali Marek Rutkiewicz i Maciek Paterski.

Na starcie „piwnego wyścigu” ekipa CCC Polsat Polkowice stanie w składzie: Davide Rebellin, Adrian Honkisz, Adrian Kurek, Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Marek Rutkiewicz i Łukasz Owsian.

 

info: A.Dyszyński