Aktualności

Ekipa CCC Polsat Polkowice na Memoriał Trochanowskiego.

We wtorek, 1 maja br. na trasie okrężnej wokół Baboszewa zostanie rozegrana 24 edycja Międzynarodowego Wyścigu o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego. Jest to pierwszy w sezonie 2012 wyścig kolarski z kalendarza UCI a jednocześnie wyścig z cyklu BGŻ ProLigi.

Tegoroczna edycja wyścigu kolarskiego – Memoriał im. Andrzeja Trochanowskiego zostanie przeprowadzona na nieco zmienionej trasie. Peleton kolarski będzie miał do pokonania trasę o łącznej długości 166 kilometrów, podzieloną na 8 rund po 21 kilometrów. Kolarze po starcie w Baboszewie, przejadą przez Mystkowo, Cywiny – Dynguny, Bożewo, Kowale i Brzeście, by ponownie wrócić do Baboszewa. Trasa wyścigu prowadzi po wyjątkowo płaskich drogach Mazowsza, co w walce o zwycięstwo, zdecydowanie faworyzuje kolarzy specjalizujących się w sprintach. Jedynym utrudnieniem dla kolarzy może okazać się wiatr, a jego silne powiewy mogą spowodować porozrywanie peletonu tym bardziej że większa część trasy prowadzi w otwartym terenie.

Na starcie wyścigu staną wszystkie polskie ekipy zawodowe: BDC MarcPol, BGŻ Team, CCC Polsat Polkowice, Wibatech Ziemia Brzeska, Legia a także kolarze z Czech, Słowacji, Niemiec i Białorusi.

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w składzie: Gawroński Piotr, Sylwester Janiszewski, Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Marek Rutkiewicz, Grzegorz Stępniak i Mateusz Taciak.