Aktualności

Ekipa CCC Polsat Polkowice na Nokere – Koerse.

W dniu jutrzejszym, 16.03.br. ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Smoleń, Andre Schulze, Mateusz Taciak, Paweł Charucki, Kamil Zieliński i Sylwester Janiszewski weźmie udział w 66 edycji wyścigu klasycznego Nokere – Koerse (kat. UCI 1.1). W tej belgijskiej jednodniówce wystartuje 25 ekip zawodowych w tym 6 ekip Pro Team (Quick Step, Rabobank, Vacansoleil-DCM, Katusha, HTC-Highroad i Omega Pharma-Lotto), 11 ekip Pro Continental z CCC Polsat Polkowice oraz 8 ekip Continental Team w większości z Belgii i Niemiec.

Podczas trwania wyścigu kolarze będą mieli do pokonania bardzo wymagająca trasę o łącznej długości 195,9 kilometrów. Po stracie w Ronse i przejechaniu 76 kilometrów trasy do Nokere Village, kolarze wjadą na rundę długości 14,8 km: Nokere – Waregem – Kruishotem – Nokere, którą będą pokonywali 8 razy.

W dniu 18.03 br. ekipa w składzie który startował w Nokere – Koerse weźmie udział w kolejnym belgijskim klasyku kat. UCI 1.1 – Handzame Clasic.