Aktualności

Ekipa CCC Polsat Polkowice na starcie Vattenfall Cyclassics.

W niedzielę, 21 sierpnia w Hamburgu zostanie rozegrana 16 edycja jednego z najważniejszych wyścigów w światowym kalendarzu UCI Word Tour 2011 – Vattenfall Cyclassics. Na starcie wyścigu z dziką kartą stanie ekipa CCC Polsat Polkowice.

Do rywalizacji w wyścigu przystąpi 21 ekip, a wśród nich wszystkie ekipy UCI Pro Teams, a także trzy z dzikimi kartami: CCC Polsat Polkowice, Team NetApp i Skil Shimano.

Ekipa „pomarańczowych” pod wodzą dyrektora sportowego, Roberta Krajewskiego pojedzie w składzie: Paweł Charucki, Andre Schulze, Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak, Jacek Morajko, Bartłomiej Matysiak, Mariusz Witecki i Kamil Zieliński.

Start i meta wyścigu zlokalizowana jest w Hamburgu a kolarze będą pokonywać trasę długości 215 kilometrów.

Pierwszy raz wyścig został rozegrany w 1996 roku jako HEW-Cyclassics Hamburg. W 2006 roku zmieniono jego nazwę na Vattenfall Cyclassics wpisując go jednocześnie do kalendarza imprez Pro Tour. Trasa wyścigu prowadzi na rundach wokół Hamburga i nie należy do łatwych, gdyż kolarze muszą wielokrotnie wspinać się na wzgórze Waseberg a także pokonywać najwyższy w Hamburgu most – Köhlbrandbrücke.