Aktualności

Ekipa CCC Polsat Polkowice na Szlakiem Grodów Piastowskich

Dzisiaj wieczorem (3.05.br.), startem w Legnicy na kryterium ulicznym wokół zamku, rozpocznie się 47. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Grodów Piastowskich” (kat. 2.1 UCI).

Wyścig „Szlakiem Grodów Piastowskich” to pierwszy w tym sezonie kolarskim wyścig etapowy z kalendarza UCI a także kolejny wyścig z cyklu kolarskiej BGŻ ProLigi. Wyścig składa się z 4 etapów i kryterium kolarskiego w Legnicy, podczas którego kolarze będą walczyć o koszulki poszczególnych klasyfikacji wyścigu. Kolarze podczas wyścigu przejadą łącznie ponad 300 kilometrów, a trasy poszczególnych etapów prowadzą jak co roku przez Jawor, Złotoryję, Świdnicę, Dzierżoniów i Polkowice. Kolarze będą zmagali się z podjazdami pod Kapelę, Podgórki, Przełęcz Jugowską i Walimską a także Przełęcz Sokolą. W program wyścigu wpisana jest również 30 kilometrowa jazda indywidualna na czas na trasie Polkowice-Tarnówek-Polkowice.

Na starcie wyścigu zobaczymy piętnaście 8-osobowych ekip ekip kolarskich. O zwycięstwo w wyścigu będą walczyć wszystkie polskie ekipy zawodowe (BGŻ Team, BDC MarcPol, CCC Polsat Polkowice, Wibatech Ziemia Brzeska) a także kolarze z Danii (Christina Watches – Onfone), Słowenii (Adria Mobil), Niemiec (Team NSP-Ghost), Austrii, Chorwacji i Czech.

Ekipa CCC Polsat Polkowice, dla której jest to bardzo ważny występ z uwagi na głównego sponsora ekipy którego siedziba znajduje się właśnie w Polkowice i przed „własną publicznością” będzie chciała wypaść jak najlepiej. Dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki powołał do składu ekipy kolarzy którzy podczas tegorocznych startów odnosili już sukcesy. Liderem ekipy jest Marek Rutkiewicz, który będzie walczył o zwycięstwo w całym wyścigu a także o odzyskanie koszulki lidera kolarskiej BGŻ ProLigi. Wspierać go będą: Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Mateusz Taciak, Piotr Gawroński, Adrian Honkisz, Grzegorz Stępniak i Nikolay Michaylov.

Każdy z kolarzy otrzymał zadania na ten wyścig, a zadaniem głównym jest zwycięstwo Marka Rutkiewicza w całym wyścigu – powiedział dyrektor ekipy Piotr Wadecki. Skład ekipy na Grody jest optymalny i patrząc na postawę kolarzy, zaangażowanie, stan wytrenowania i ich dotychczasowe osiągnięcia liczę, że będziemy walczyć o główny cel – zwycięstwo. Liczę również na dobra postawę Grzesia Stępniaka, który na stosunkowo płaskiej trasie wokół Polkowic może powalczyć o zwycięstwo etapowe a także na Nikolaya Michaylova na etapie jazdy indywidualnej na czas. Mówiąc o celach naszej ekipy na ten wyścig nie zapominam, że na Grody przyjechało sporo zagranicznych ekip z bardzo dobrymi kolarzami i oni również będą starali się walczyć o jak najlepsze rezultaty w tym wyścigu. Dodam również, że wśród polskich ekip kolarskich jest również duża rywalizacja, gdyż chodzi m.in. o przewodnictwo w kolarskiej BGŻ ProLidze. Póki co, koszulka lidera jest ona w posiadaniu Tomka Smolenia z BGŻ Team a Marek Rutkiewicz będzie walczył o jej odzyskanie.