Aktualności

Ekipa CCC Polsat Polkowice na wyścig „Dookoła Mazowsza”

We wtorek, 24.07.br. prologiem na Służewcu w Warszawie, rozpocznie się 55 edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza”.

Tegoroczna edycja wyścigu „Dookoła Mazowsza” składa się z czterech etapów i prologu. Wyścig rozpocznie się prologiem, Memoriałem Marka Cichosza, zmarłego nagle w maju tego roku, kolarza warszawskiej Legii. Kolarze będą się ścigać na okrężnej trasie długości 50 kilometrów, na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie. Rywalizacja podczas prologu wyłoni liderów poszczególnych klasyfikacji wyścigu.

Podczas kolejnych etapów kolarze będą pokonywać trasy wokół Modlina, Nowego Dworu Mazowieckiego, Kozienic a rywalizacje zakończą jazdą indywidualną na czas w Szydłowcu. Wyścig „Dookoła Mazowsza” określany jako wyścig „na sekundy”, będzie przebiegał płaskimi trasami Mazowsza, gdzie o etapowe zwycięstwa będą zapewne walczyli kolarze specjalizujący się w sprinterskich końcówkach a o zwycięstwie w całym wyścigu może zdecydować jazda indywidualna na czas. Na trasie wyścigu nie ma żadnych poważniejszych podjazdów a jedynym utrudnieniem dla kolarzy może okazać się wiatr, który dość często towarzyszy kolarzom podczas tego wyścigu.

Na stracie wyścigu „Dookoła Mazowsza”, który jest kolejnym wyścigiem zaliczanym do kolarskiej BGŻ ProLigi, stanie cała czołówka peletonu zawodowego z Polski a także ekipy amatorskie (klubowe) i reprezentacje narodowe. Udział w wyścigu zapowiedziały ekipy zagraniczne, z Niemiec, Czech, Ukrainy, Białorusi, Holandii i Słowacji.

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w składzie: Marek Rutkiewicz (lider klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi), Mateusz Taciak, Tomasz Kiendyś, Piotr Gawroński, Sylwester Janiszewski, Nikolay Mihaylov, Bartłomiej Matysiak i Grzegorz Stępniak.

Program 55. Wyścigu Dookoła Mazowsza:

24 lipca – prolog (50 km) w Warszawie
25 lipca – Modlin – Modlin (180 km)
26 lipca – Nowy Dwór Mazowiecki – Nowy Dwór Mazowiecki (187 km)
27 lipca – Kozienice – Kozienice (177 km)
28 lipca – Szydłowiec – jazda indywidualna na czas (24 km)