Aktualności

Ekipa CCC Sprandi Polkowice zaprezentowana

W nowej siedzibie klubu i kolarskim centrum logistycznym odbyła się oficjalna prezentacja grupy CCC Sprandi Polkowice. 

– Dwa lata temu prezes Dariusz Miłek przedstawił nam pomysł na stworzenie czołowej grupy na świecie, ścigającej się w prestiżowym UCI World Tour. Na początku nasze reakcje były różne, ale dzięki zapałowi i energii Prezesa, uświadomiliśmy sobie, że jest to możliwe do zrealizowania. Nauczył nas, by nigdy nie mówić nigdy. Dziś mamy przyjemność powitać wszystkich gości w tym nowoczesnym centrum logistycznym, prezentując niezwykle silną drużyną i widzimy, że idziemy w obranym wcześniej kierunku – mówił prezes ekipy CCC Sprandi Polkowice, Robert Krajewski.

 

– Rozwijamy się w takim tempie, że za 2 lata trzeba będzie powiększyć naszą siedzibę – dodał pół żartem, pół serio, dyrektor sportowy grupy, Piotr Wadecki. – Już dziś wiemy, że w tym sezonie wystartujemy w kilku wyścigach z najwyższej półki. Mamy zapewniony start w Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo, Wyścigu dookoła Flandrii, etapowym Wyścigu dookoła Katalonii, czy też Amstel Gold Race. Prowadzimy starania, by na wiosnę wziąć udział też w kilku innych prestiżowych imprezach jednodniowych. 

Podczas prezentacji głos zabrał również sam prezes CCC, Dariusz Miłek oraz prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Wacław Skarul. Wręczył on największemu mecenasowi polskiego kolarstwa, specjalny prezent – artystyczną figurę anioła ze skrzydłami husarskimi.

Kluczem programu był wyjście na scenę wszystkich 27 zawodników CCC Sprandi Polkowice, którzy prezentowali się w dwójkach lub indywidualnie. O ich największych sukcesach opowiadali prowadzący galę, Paulina Chylewska i Piotr Sobczyński.

Więcej zdjęć oraz filmów z wydarzenia wkrótce na naszym profilu na Facebooku.