Aktualności

Ekipa CCC szlifuje formę na klasykach w Belgii

Ostatnie dni przed startem w Mistrzostwach Polski w Sobótce, ośmioosobowa ekipa kolarzy CCC Polsat Polkowice spędza w Belgii, gdzie w dniach 18-19.06.br. weźmie udział w dwóch wyścigach klasycznych.

W dniu dzisiejszym (18.06.br) ekipa w składzie: Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Adrian Honkisz, Jacek Morajko, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz i Grzegorz Stępniak wystartowała w pierwszym z dwóch zaplanowanych startów, wyścigu Ruddervoorde-Koerse.

Ten wyścig klasyczny (kermesse) należy do najbardziej popularnych form rywalizacji kolarzy w Belgii, zwłaszcza w północnej Flandrii. Wyścig Ruddervoorde-Koerse jest jednym z najstarszych wyścigów w i w tym roku była jego 58 edycja. Zgodnie z tradycja wyścig rozgrywany jest na rundach, których w tym roku było 15 a długość każdego okrążenia wynosiła 11 kilometrów, co dawało łącznie 165 kilometrów trasy.

Zwycięzcą wyścigu, drugi rok z rzędu, został kolarz ekipy Accent Jobs-Wanty, Steven Caethoven. Wyprzedził on Jonathana Breynea i Jurgena Van de Walle.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice, został Bartłomiej Matysiak, który zajął 25. miejsce.

 

Wyniki wyścigu Ruddervoorde-Koerse (Belgia), 165 km

1. CAETHOVEN Steven (Accent Jobs-Wanty)

2. BREYNE Jonathan (Crelan-Euphony)

3. VAN DE WALLE Jurgen (Lotto-Belisol)

25. Bartłomiej Matysiak

58. Łukasz Owsian

60. Charucki Paweł

65. Marek Rutkiewicz

74. Adrian Honkisz

99. Jacek Morajko

W dniu jutrzejszym, (środa 19.06.br.), przed kolarzami kolejny strat w bardzo trudnym wyścigu kat. 1.1 UCI, Halle – Ingooigem. Kolarze zmierzą się z prawie 200 kilometrowym dystansem na który znajduje się aż osiem bardzo trudnych podjazdów.