Aktualności

Ekipa CCC zaproszona na wyścig Bayern Rundfahrt

Organizatorzy Bayern Rundfahrt rozdali dziś dzikie karty oraz zaproszenia na tegoroczną odsłonę wyścigu. W gronie 8 ekip z poza grona ProTeams znalazło się pięć niemieckich zespołów, i po jednym z Holandii, Belgii oraz ekipa CCC Polsat Polkowice. Pozostałe 10 ekip na wykazie 18. drużyn to drużyny ProTeams.

Team NetApp, to jedyny niemiecki zespół Professional Continental, ale dzikie karty powędrowały również do krajowych ekipy Continental, czyli Eddy Merckx-Indeland, Heizomat, NSP i Nutrixxion.

Ekipami Professional Continental będą holenderski Skil-Shimano, belgijski Topsport-Vlaanderen oraz polska drużyna CCC Polsat Polkowice, w której zobaczymy niemieckiego sprintera, Andre Schulze.

„Niektóre z tych zespołów będą mieć trudności w bezpośredniej walce ze światową elitą, ale zaproszenia dla najlepszych niemieckich zespołów są dla nas sprawą honoru. Również dla nich Bayern Rundfahrt jest absolutną atrakcją sezonu„, powiedział Uwe Peschel, były zawodnik, który jest obecnie dyrektorem wyścigu.

Wcześniej do wyścigu zaproszono „gigantów”, czyli: Leopard Trek, Saxo Bank SunGard, Sky ProCycling, Euskaltel-Euskadi, Lampre-ISD, Europcar, HTC-Highroad, FDJ, Garmin-Cervelo i AG2R.