Aktualności

Ekipa CCC zarejestrowana jako Pro Continental Team

Po trzech miesiącach procedury rejestracyjnej, w dniu dzisiejszym ekipa CCC Polsat Polkowice otrzymała potwierdzenie zarejestrowania w gronie ekip Pro Continental Team.

Kierownictwo Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice informuję, że po trzech miesiącach działań zmierzających do rejestracji ekipy w gronie ekip pro kontynentalnych, w dniu dzisiejszym (2 listopad br.) do Klubu dotarł e-mail z Międzynarodowej Unii Kolarskiej potwierdzający zarejestrowanie ekipy CCC Polsat Polkowice jako ekipy Pro Continental Team.

Przypomnijmy, że ekipa CCC Polsat Polkowice miała status ekipy pro kontynentalnej w sezonie 2011. W bieżącym sezonie występowała jako ekipa kontynentalna ale wolą Zarządu Klubu, kierownictwo ekipy zostało zobowiązane do podjęcia działań zmierzających do powrotu do grona ekip pro kontynentalnych.

Procedura przyjęcia ekipy kolarskiej go grona ekip prokontynentalnych była bardzo wyczerpująca i długa – powiedział dyrektor Robert Krajewski, który z ramienia Klubu prowadził cały proces rejestracyjny ekipy. Przedstawiliśmy UCI mnóstwo wymaganych dokumentów a w szczególności te najważniejsze: umowy sponsorskie, gwarancje bankowe, biznes plan, budżet ekipy na 2013 oraz kontrakty zawodników. Wszystkie te dokumenty wnikliwie badał w imieniu UCI niezależny audytor Ernst&Young i to na podstawie jego pozytywnej opinii którą otrzymaliśmy drogą e-mailową w dniu 01.11.br. , Międzynarodowa Unia Kolarska uznała, że zostały spełnione wszystkie wymogi rejestracyjne i powzięła decyzję o zarejestrowaniu CCC Polsat Polkowice jako ProContinental Team.