Aktualności

Ekipa kolarzy CCC Polsat Polkowice na czasówkę Duo Normand

W niedzielę, 29 września br., czwórka kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice weźmie udział w wyścigu Duo Normand – jeździe indywidualnej parami.

Wyścig Duo Normand rozgrywany w Normandii (Francja) jest jazdą indywidualną na czas w którym startują pary. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1982 roku, jako wyścig amatorski. Od 1986 roku jest imprezą dla kolarzy zawodowych, wpisany do kalendarza startów UCI Europe Tour i posiada kategorię 1.2. W roku bieżącym jest to już 32 edycja tego wyścigu.

Wyścig rozgrywa się na dystansie większym niż 54 kilometry, od 2006 roku wynosi on 54.3 km. Start i meta czasówki znajduje się w miejscowości Marigny a trasa wyścigu przebiega drogami wokół tej miejscowości. W początkowej fazie trasa jest wyjątkowo płaska, dopiero na ostatnich dwudziestu kilometrach pojawiają się niewielkie pagórki, które mogą być dla kolarzy sporym wyzwaniem.

Jak informują organizatorzy, w jeździe parami na czas zgłosiły swój udział m.in. ekipy ProTour (Orica Green EDGE, Omega Pharma-Quick Step) a także ekipy prokontynentalne (Sojasun, Rusvelo) i kontynentalne.

W wyścigu Duo Normand ekipa CCC Polsat Polkowice będzie reprezentowana przez czwórkę kolarzy. Dyrektor sportowy Robert Krajewski powołał na ten wyścig: Mateusza Taciaka, Tomasza Kiendysia, Marka Rutkiewicza i Jarosława Marycza.

W wyścigu wezmą udział również dwie dwuosobowe ekipy zawodników z BDC MarcPol.