Aktualności

Ekipa „pomarańczowych” na włoskie klasyki

W najbliższy weekend ekipa CCC Polsat Polkowice weźmie udział w dwóch wyścigach klasycznych we Włoszech. W sobotę wystartuje w Giro dellʹEmilia, a następnego dnia w Gran Premio Bruno Beghelli.

Zbliża się koniec sezonu kolarskiego dla ekipy CCC Polsat Polkowice. W kalendarzu startów ekipy pozostały już tylko trzy wyścigi. W najbliższy weekend, 12-13.10.br. ekipa „pomarańczowych” wystartuje w dwóch bardzo trudnych wyścigach klasycznych we Włoszech.

W sobotę, kolarze CCC staną na starcie wyścigu Giro dellʹEmilia. Jest to jeden z najstarszych i najważniejszych wyścigów klasycznych organizowanych we Włoszech i jednocześnie zaliczany jest do najtrudniejszych. Posiada najwyższą kategorie trudności, 1 HC. Kolarze będą mieli do pokonania trasę długości 200 kilometrów, na której usytuowano aż pięć górskich premii. Peleton wystartuje z Modeny i będzie zmierzał do Bolonii, gdzie na wzgórzu San Luca, nieopodal Sanktuarium umiejscowiono metę wyścigu. Podjazd pod San Luca kolarze będą pokonywać aż pięciokrotnie, bowiem ostatnie 40 kilometrów trasy stanowią cztery rundy.


Mapka i profil trasy Giro dell Emilia (www.gsemilia.it)

 

Jak informują organizatorzy na starcie wyścigu stanie 14 ekip w ośmioosobowych składach co daje w sumie 112 kolarzy. Wśród startujących nie zabraknie wielu sław kolarskich. Zobaczymy m.in. Damiano Cunego, Michele Scarponiego i Diego Ulissi z Lampare Merida, Carlosa Alberto Betancura Gomeza z francuskiego AG2R i Darwina Atapumę z Columbii.

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w składzie: Davide Rebellin, Mateusz Taciak, Marek Rutkiewicz, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Bartek Matysiak, Nikolay Mihaylov i Grzegorz Stępniak.

Należy dodać, że w 2006 roku, Davide Rebellin był zwycięzcą tego wyścigu.