Aktualności

Ekipy CCC Polsat Polkowice na wyścigi w Wyszkowie i Gdyni

W najbliższą niedzielę, 7 września br. kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice będą uczestniczyć w dwóch równolegle odbywających się wyścigach kolarskich w Gdyni i Wyszkowie.

Pierwszy z wyścigów, Skoda Cyklo Gdynia 2014, zostanie rozegrany na malowniczej trasie która prowadzi drogami wokół Trójmiasta oraz Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Kolarze kategorii elita będą mieli do pokonania dystans długości 165 kilometrów. Wystartują ze skweru Kościuszki w Gdyni i na początek będą pokonywać małą pętlę która prowadzi przez Rumię, Pierwoszyno i z powrotem do Gdyni. Ta niespełna 30-kilometrowa, mała pętla nie należy do najtrudniejszych. Po jej pokonaniu, rozpocznie się dalsza część trasy, która jest już bardziej wymagająca. Prowadzi na Kaszuby, gdzie przez prawie 120 kilometrów kolarze będą się zmagać z dość licznymi, na szczęście krótkimi podjazdami. Finisz zostanie rozegrany na skwerze Kościuszki.


Mapka wyscigu Skoda Cyklo Gdynia 2014.

Jak informują organizatorzy, na starcie 2.edycji wyścigu Skoda Cyklo Gdynia 2014 staną kolarze ze wszystkich polskich ekip zawodowych a także zawodnicy klubów amatorskich.

Ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpi do wyścigu w składzie: Marek Rutkiewicz, Piotr Gawroński, Mateusz Taciak, Bartłomiej Matysiak, Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Łukasz Owsian, Grzegorz Stępniak i Adrian Kurek.

W tym samym dniu, druga ekipa „pomarańczowych” będzie walczyć w wyścigu klasycznym o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Jak poinformował organizator wyścigu, Paweł Romański, wyścig którego trasa wynosi 130 kilometrów będzie prowadził drogami gminy Wyszków a na jego starcie staną kolarze z Polski a także 5.ekip zagranicznych.

W wyścigu udział weźmie również ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Josef Cerny, Paweł Charucki, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko i Mateusz Nowak.

 

info: A.Dyszyński