Calendar

Wyścig Dookoła Mazowsza

  • Category: 1.2, 2.2
  • From: 24.07.2012
  • To: 28.07.2012
  • Country: Poland

Klasyfikacja indywidualna (punktowa) prologu:

1. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) – 27 pkt.
2. Mateusz Nowak (Reprezentacja Polski U-23) – 14 pkt.
3. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) – 13 pkt.

12. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) – 5 pkt.

Klasyfikacja prologu „na kreskę”

1. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) – lider wyścigu

1.etap, Modlin – Modlin, 180 km,

1. Adam Wadecki (BDC MarcPol)        4:14:13
2. Roman Bronis (Dukla Trencin)
3. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)
4. Sylwester Janiszewski – 00:10

14. Nikolay Mihaylov
16. Tomasz Kiendyś
46. Bartłomiej Matysiak – 11:05
53. Grzegorz Stępniak
56. Marek Rutkiewicz
110. Piotr Gawroński

2. etap (Nowy Dwór Maz. – Nowy Dwór Maz., 176 km)

1. Grzegorz Sępniak (CCC Polsat Polkowice)    4:02:14
2. Mateusz Nowak (Reprezentacja Polski U-23)
3. Tomasz Smoleń (BGŻ Team)

12. Sylwester Janiszewski
26. Mateusz Taciak
31. Tomasz Kiendyś
52. Nikolay Mihaylov    0:13
79. Bartłomiej Matysiak    0:33
93. Marek Rutkiewicz    0:55
98. Piotr Gawroński    0:58

3. etap, Kozienice – Kozienice, 177 km,

1. Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol)   – 4:03.48
2. Marcin Wolski (Wibatech Ziemia Brzeska) – strata 11 s
3. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) – 1.29

15. Mateusz Taciak    2:27
18. Tomasz Kiendyś
19. Sylwester Janiszewski
55. Grzegorz Stępniak
59. Nikolay Mihaylov
90. Piotr Gawroński
92. Marek Rutkiewicz

4. etap, jazda indywidualna na czas (Szydłowiec, 19,6 km):

1. Vitalij Popkov (Ukraina – Lampre Continental)   – 25:10
2. Mateusz Nowak (reprezentacja Polski)   – 0:05
3. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) – 0:09
4. Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice) – 0:14

7. Marek Rutkiewicz – 0:19
10. Tomasz Kiendyś – 0:23
20. Grzegorz Stepniak – 0:59
24. Piotr Gawroński – 1:19
30. Sylwester Janiszewski – 1:37
63. Bartłomiej Matysiak – 3:26

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

1. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) – 12:47:54
2. Mateusz Nowak (reprezentacja Polski)   – 0:08
3. Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice) – 0:23

5. Tomasz Kiendyś – 0:32
13. Sylwester Janiszewski – 1:46
26. Grzegorz Stępniak – 11:53
30. Marek Rutkiewicz – 12:18
40. Piotr Gawroński – 13:21
51. Bartłomiej Matysiak -13:59