News

Marek Rutkiewicz still has led in BGZ Proliga

Pod nieobecność Marka Rutkiewicza na wyścigu kolarskim o Memoriał Grundmanna i Wizowskiego, jedynym kolarzem który mógłby odebrać mu koszulkę lidera BGŻ ProLigi, był jego kolega klubowy Mateusz Taciak. Nie skorzystał z tej możliwości, mimo, że do objęcia prowadzenia w klasyfikacji brakowało mu jedynie 2 punktów. Marek Rutkiewicz nadal 2 punkty przewagi nad klubowym kolegą.
Podsumowując pierwsze 7 wyścigów BGŻ ProLigi, należy zauważyć ogromną dominację kolarzy CCC Polsat Polkowice, którzy odnieśli aż 14 zwycięstw. 3 triumfy ma ekipa BDC MarcPol, a po jednym Bank BGŻ i Las Vegas Power Energy Team.
CCC Polsat Polkowice(5xStępniak, 2xMarycz, 2xRebellin, 2xTaciak, Rutkiewicz, Matysiak, Cerny,)BDC MarcPol Team(2xDąbkowski, Gradek)Las Vegas Power Energy Drink(Wadecki)Bank BGŻ(Cieślik)
Klasyfikacja generalna BGŻ ProLigi po Memoriale Grundmanna i Wizowskiego

1. Marek Rutkiewicz CCC Polsat Polkowice 201
2. Mateusz Taciak CCC Polsat Polkowice 199
3. Jarosław Marycz CCC Polsat Polkowice 90
4. Grzegorz Stępniak CCC Polsat Polkowice 85
5. Kamil Gradek BDC MarcPol Team 78
6. Bartosz Huzarski NetApp – Endura 60
7. Konrad Dąbkowski BDC MarcPol Team 52
8. Adrian Kurek CCC Polsat Polkowice 51
9. Bartłomiej Matysiak CCC Polsat Polkowice 48
10. Kamil Zieliński Las Vegas 47
11. Paweł Cieślik Bank BGŻ 45
12. Adam Stachowiak Bank BGŻ 41
13. Mieszko Bulik Bank BGŻ 41
14. Jacek Morajko CCC Polsat Polkowice 38
15. Łukasz Bodnar Bank BGŻ 38
16. Adam Wadecki Las Vegas 38
17. Adrian Honkisz CCC Polsat Polkowice 36
18. Błażej Janiaczyk Bank BGŻ 34
19. Piotr Gawroński CCC Polsat Polkowice 31
20. Tomasz Smoleń Bank BGŻ 31
21. *Przemysław Kasperkiewicz De Jonge Renner 30
22. Konrad Czajkowski Bank BGŻ 25
23. Zbigniew Gucwa Wibatech Brzeg 15
24. *Patryk Stosz Chrobry Lasocki Głogów 15
25. Paweł Bernas BDC MarcPol Team 14
26. Marcin Wolski Wibatech Brzeg 10
27. Artur Detko Las Vegas 10
28. Marcin Urbanowski Wibatech Brzeg 7
29. *Przemysław Sobieraj Mostostal Puławy 7
30. Łukasz Owsian CCC Polsat Polkowice 6
31. Adrian Tekliński Bank BGŻ 5
32. Dariusz Batek Bank BGŻ 5
33. Tomasz Kiendyś CCC Polsat Polkowice 5
34. *Arkadiusz Owsian Mostostal Puławy 5
35. *Paweł Franczak Wibatech Brzeg 3
36. Paweł Brylowski Bank BGŻ 3
37. *Emanuel Piaskowy TKK Pacific Toruń 3
38. Krzysztof Tracz Wibatech Brzeg 1
39. Robert Radosz BDC MarcPol Team 1
40. *Paweł Kister Mostostal Puławy 1* – zawodnicy do lat 23