Aktualności

Energiewacht Dwars door Drenthe: Zwycięstwo Manuela Bellettiego

Trzech kolarzy CCC Sprandi Polkowice ukończyło holenderską jednodniówkę, Energiewacht Dwars door Drenthe. Najwyżej był Christian Delle Stelle, a wygrał Manuel Belletti.

Podobnie jak sobotni wyścig Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe, także Energiewacht Dwars door Drenthe rozgrywany był na trudnym terenie, na którym nie brakowało krótkich, ale stromych podjazdów i kostki brukowej. W takich warunkach najlepiej dzień wcześniej radzili sobie Holendrzy i Belgowie, których było aż 15 w pierwszej „20”. Oni też mieli rozdawali karty w niedzielę.

10 zawodników zaatakowało po ok. godzinie zmagań i wypracowali sobie półtorej minuty przewagi. Później do czołówki doskoczyli kolejni kolarze i na czele powstała 20-osobowa grupa. Grupa CCC Sprandi Polkowice nie miała w niej swojego przedstawiciela i prowadziła pogoń na czele peletonu.

Prowadzenie czołówki nie przekraczało minuty, ale grupa zasadnicza nie była w stanie jej doścignąć. Na finałowych 10 kilometrach przewaga wynosiła ok. 20 sekund i wystarczyło to uciekinierom, by ze swojego towarzystwa wyłonić zwycięzcę. Został nim Manuel Belletti (Southeast), pokonując Barry Markusa (Team LottoNL-Jumbo) i Michaela Carbela (Cult Energy Pro Cycling).

Christian Delle Stelle zameldował się na mecie jako 45., 28 sekund za triumfatorem. 75. był Jarosław Marycz, a Adrian Kurek 98. Pozostali zawodnicy polkowickiej ekipy nie ukończyli zmagań.

Wyniki Energiewacht Dwars door Drenthe 

1. Manuel Belletti (Southeast)

2. Barry Markus (Team LottoNL-Jumbo)

3. Michael Carbel (Cult Energy Pro Cycling)

45. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice) 0:28

75. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)1:07

98. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) 2:04

DNF Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)