Aktualności

Erik Baska zwycięża w pierwszym wyścigu cyklu Visegrad 4Bicycle Race

Zwycięstwem Słowaka Erika Baska (Dukla Trencin Trek) zakończył się pierwszy wyścig z cyklu Visegrad 4 Bicycle Race. Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na dziewiątym miejscu.

Do pierwszego z wyścigów cyklu Visegrad 4 Bicycle Race ekipa kolarzy CCC Polsat Polkowice przystąpiła w składzie: Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Mateusz Nowak, Branisalu Samoilau i Mateusz Taciak.

Kolarze mieli do pokonania trasę długości 170 kilometrów z Polkowic do Wrocławia. Trasa większości prowadziła po płaskim terenie choć w pierwszej jej części były dwa niezbyt wymagające podjazdy (Kurów Mały i Grębocice), gdzie wyznaczono górskie premie. Po ich pokonaniu peleton kolarski kierował się przez Ścinawę, Wołów, Oborniki Śląskie aż do Wrocławie gdzie przed Stadionem Miejskim usytuowano metę wyścigu.


Trasa wścigu Polkowice – Wrocław.

Mimo, że podczas trwania etapu peleton „puścił” dziesięcioosobową ucieczkę w której jechał przedstawiciel „pomarańczowych”, Branislau Samoilau, to do mety we Wrocławiu dojechał cały peleton. Ucieczka została zlikwidowana przed wjazdem do Wrocławia i o zwycięstwie w wyścigu zdecydował masowy sprint.

Najlepszym okazał się Słowak, Erik Baska (Dukla Trencin Trek), który pokonał Czecha Jiri Hochmanna (Dukla Praha) i Artura Detkę (Mexller).

Najlepszym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice okazał się Mateusz Nowak, który finiszował na 9.miejscu.

 

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race (1.2), Polkowice – Wrocław (170 km):

1. Erik Baska (Dukla Trencin Trek)

2. Jiri Hochmann (Dukla Praha)

3. Artur Detko (Mexller)

9. Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice)

 

info: A.Dyszyński