Aktualności

Eschborn-Frankfurt: Tratnik 9. w wyścigu World Tour

Jan Tratnik wywalczył 9.miejsce w wyścigu rangi UCI World Tour,  Eschborn-Frankfurt, wygranym przez Alexandera Kristoffa (UAE-Team Emirates).  

Info: 1 maja, Eschborn – Frankfurt am Main, 212,5km

Trasa: pofałdowana (5 wzniesień)

Był to bardzo burzliwy wyścig, z niezliczoną liczbą ataków. Po samym starcie odnotowano ich kilka i dopiero po ok. 20 kilometrach uformował się odjazd dnia. Znalazło się w nim 7 kolarzy. Nie było w nich „pomarańczowych” i w związku z tym zawodnicy polkowickiego zespołu skupili się na drugiej części rywalizacji.

Prowadzący wypracowali ok. 5-minutową przewagę, ale zostali doścignięci stosunkowo wcześnie, bo 60km przed metą. To zmotywowało kolejnych śmiałków, by wyprowadzić swoje ciosy. Wśród tych, którzy próbowali się oderwać był m.in. Amaro Antunes, który chciał przeskoczyć do czołowej ósemki. Portugalczyk został jednak wchłonięty.

Wchłonięte zostały także inne grupki i o wszystkim zadecydował sprint z przerzedzonego do 25 ludzi peletonu. Byli w nim dwaj zawodnicy CCC Sprandi Polkowice, Jan Tratnik i Łukasz Owsian. Słoweniec powalczył na finiszu, co zaowocowało wysoką, 9.lokatą.

Alexander Kristoff (UAE-Team Emirates) był najszybszy, a na podium stanęli też Michael Matthews (Team Sunweb) i Oliver Naesen (AG2R La Mondiale).