Aktualności

Etoile de Bessèges: Bouhanni wygrywa sprinterski pojedynek

Zwycięzcą 2.etapu francuskiej etapówki Etoile de Bessèges (kat. UCI 2.1) został zawodnik ekipy FDJ.fr, Nacer Bouhanni . W sprinterskim pojedynku pokonał Johna Dagenkolba (Team Giant-Shimano) i Yauheniego Hutarovicha (AG2R La Mondiale).

Podczas kolejnego dnia rywalizacji na trasie 2.etapu francuskiej etapówki Etoile de Bessèges, kolarze mieli do pokonania dystans długości 149 kilometrów po trasie lekko pagórkowatej z dwiema górskimi premiami kat.2. Wystartowali w Nîmes a finiszowali w Saint-Ambroix, gdzie na ostatnich finiszowych kilometrach mieli do pokonaniu 5 okrążeń po 7,3 kilometra.

Przebieg etapu miał bardzo podobny scenariusz jak podczas poprzedniego dnia. Po przejechaniu pierwszych 30-tu kilometrów z peletonu odjechała grupka pięciu kolarzy. Byli w niej: Julien Fouchard (Cofidis), Axel Domont (AG2R La Mondiale), Clément Koretzky (Bretagne-Séché Environnement), Dimitri Le Boulch (BigMat-Auber 93) oraz Thomas Rostollan (La Pomme Marseille 13). Dość szybko uzyskali przewagę nad peletonem, która na 50 kilometrze trasy wynosiła 3 min.40 sek. Tym razem peleton a w szczególności ekipa lidera (Topsport Vlaanderen-Baloise) nie pozwalały by przewaga się zwiększała i przez dłuższy czas utrzymywali harcowników w bezpiecznej odległości.

Kiedy peleton zbliżył się do Saint-Ambroix i rozpoczęły się finałowe rundy, przewaga uciekającej piątki zaczęła się szybko zmniejszać. Próbę samotnej ucieczki próbował jeszcze ostatni z piątki uciekinierów – Thomas Rostollan, lecz i on został wchłonięty prze rozpędzony peleton.

O etapowym zwycięstwie zadecydował pojedynek sprinterów. Najszybszym okazał się Nacer Bouhanni z ekipy FDJ.fr, który pokonał Johna Dagenkolba (Team Giant-Shimano) i Yauheniego Hutarovicha (AG2R La Mondiale).

Najlepszym z „pomarańczowych” okazał się tak jak podczas pierwszego etapu, Maciek Paterski, który finiszował na 38.miejscu. Pozostali zawodnicy ekipy CCC Polsat Polkowice minęli linie mety na dalszych pozycjach zachowując czas zwycięzcy etapu.

Liderem wyścigu pozostał zwycięzca 1.etapu, Sander Helven (TopSport Vlaanderen-Baloise).

 

Wyniki 2.etapu, Nîmes – Saint-Ambroix, 149 km;

1. Nacer Bouhanni (FDJ.fr) 3:32:55

2. John Degenkolb (Giant-Shimano)

3. Yauheni Hutarovich (AG2R La Mondiale)

38. Maciej Paterski

54. Łukasz Owsian

72. Davide Rebellin

90. Adrian Honkisz

100. Branislau Samoilau

109. Jacek Morajko

113. Mateusz Taciak

116. Adrian Kurek

 

info: A.Dyszyński