Aktualności

Etoile de Bessèges: kolejne zwycięstwo Coquarda. Samoilau w ucieczce dnia

Czwarty etap wyścigu Etoile de Bessèges (kat. 2.1) wygrał po raz drugi, zawodnik ekipy Europcar, Bryan Coquard. Branislau Samoilau (CCC Polsat Polkowice) w ucieczce dnia.

Podczas czwartego, przedostatniego etapu wyścigu Etoile de Bessèges, kolarze pokonywali trasę długości 156 kilometrów, która prowadziła z Goudargues do Laudun. Na jego trasie usytuowano trzy górskie premie kat. 2, z których dwie znajdowały się na bardzo sztywnym, 200 metrowym podjeździe w Mur de Laudun, na końcowych kilometrach trasy.

Zaraz po starcie peletonu w Goudargues, rozpoczynał się jeden z pierwszych dość wymagających podjazdów, podczas którego zaatakowała szóstka kolarzy. W jej składzie znaleźli się: Branislau Samoilau (CCC Polsat Polkowice), Sean De Bie (Lotto Belisol), Romain Sicard (Europcar), Yauheni Hutarovitch (AG2R La Mondiale), Clément Koretzky (Bretagne Séché) oraz Thomas Rostollan (La Pomme Marseille 13). Współpraca uciekającej grupy układa się dość dobrze co pozwoliło im uzyskać na pewnym etapie trasy prawię 3 minutową przewagę. Im bliżej do mety przewaga się zmniejszała, gdyż peleton bardzo konsekwentnie kontrolował przebieg walki na etapie. Na drugim z podjazdów pod Mur de Laudun usytuowanym na 16 kilometrów do mety, uciekająca grupa miała już tylko 45 sekund przewagi i ulegała stopniowo rozpadowi. Z grupki zaatakował trójka kolarzy lecz rozpędzony peleton ostatecznie zlikwidował odjazd na ostatnich kilometrach trasy.

I tak jak podczas poprzednich dni, do mety dojechał cały peleton z którego nastąpił zmasowany finisz. Najszybszym na mecie okazał się kolarz ekipy Europcar, Bryan Coquard, który powtórzył wczorajszy sukces. Tuz za nim finiszował John Degenkolb (Giant Shimano), a jako trzeci linię mety minął Tony Gallopin (Lotto Belisol).

Najlepszym z kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice okazał Davide Rebellin, który finiszował na 12. miejscu.

Koszulkę lidera utrzymał Sander Helven (Topsport Vlaanderen Baloise). Spośród kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej zajmuje Łukasz Owsian, zajmując 30.miejsce. Na 32.miejscu jest Davide Rebellin.

 

Wyniki 4. etapu, Goudargues – Laudun, 156 km;

1. Bryan Coquard (Europcar) 3:41:28

2. John Degenkolb (Giant Shimano)

3. Tony Gallopin (Lotto Belisol)

12. Davide Rebellin

36. Łukasz Owsian

48. Adrian Honkisz

75. Mateusz Taciak

77. Jacek Morajko

78. Branislau Samoilau

90. Adrian Kurek

 

info: A.Dyszyński