Etoile de Bessèges: Ludvigsson zwycięzcą wyścigu, Rebbelin 11-ty

Zwycięzcą jazdy indywidualnej na czas, która była ostatnim etapem wyścigu Etoile de Bessèges, został Tobias Ludvigsson z ekipy Giant-Shimano. Triumfował on również w klasyfikacji generalnej wyścigu. Davide Rebellin ukończył wyścig na 11. miejscu.

Ostatnim akcentem pięcioetapowego wyścigu Etoile de Bessèges (kat. 2.1) była jazda indywidualna na czas rozegrana w Alès. Kolarze mieli do pokonania trasę długości 10,7, która w końcówce kończyła się podjazdem.

Na tej stosunkowo krótkiej ale bardzo wymagające trasie czasówki najlepszy czas wykręcił zawodnik ekipy Giant-Shimano, Tobias Ludvigsson. O 4 sekundy wolniej pojechał Jérôme Coppel z ekipy Cofidis. Trzeci czas przejazdu uzyskał Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF).

Bardzo dobrze czasówkę pojechali kolarze ekipy „pomarańczowych”. Mateusz Taciak uzyskał czas przejazdu gorszy od zwycięzcy o 27 sekund i zajął wysokie 8.miejsce. Piętnasty czas przejazdu uzyskał Davide Rebellin, co pozwoliło mu ukończyć wyścig na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej. 24.miejsce zajął Adrian Kurek, 34.miejsce Jacek Morajko, 39.miejsce Łukasz Owsian.

Tobias Ludvigsson, dzięki znakomitej czasówce, został również zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu. O 4 sekundy pokonał Jérôme Coppela, który był drugi na czasówce i o 5 sekund klubowego kolegę Johna Degenkolba.

W klasyfikacji generalnej wyścigu, najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice został Davide Rebellin, zajmując 11.miejsce. Do zwycięzcy stracił 37 sekund.

99. Branislau Samoilau 9:43

W klasyfikacji drużynowej na 20. strtujacych ekipę, CCC Polsat Polkowice sklasyfikowano na 4. miejscu.

info: A.Dyszyński