Etoile de Bessèges: Taciak 18. w finałowej jeździe na czas

Mateusz Taciak zajął 18.miejsce w jeździe indywidualnej na czas, na zakończenie Etoile de Bessèges. Etap oraz cały wyścig padł łupem Boba Jungelsa (Trek Factory Racing).

– Pomimo bardzo ciężkich poprzednich etapów wyścigu, dziś noga nie była najgorsza – powiedział Mateusz Taciak. – Trasa czasówki i warunki były bardzo wymagające. Musiałem się dodatkowo zmagać z silnym wiatrem. W końcówce usytuowany był podjazd i finałowe 1,5 kilometra było niezwykle sztywne. Taktykę miałem taką co zawsze na tego typu jazdę indywidualną – głowa w kierownicę i pełen gaz.

Ostatni etap rozegrał się w Ales i liczył 12 kilometrów. Taciak był jednym z pierwszych, który zjechał z rampy startowej. Wykręcił bardzo dobry czas – 18 minut i 24 sekundy i po pierwszej godzinie zajmował pierwszą pozycję. Później szybciej od niego pojechało 17 kolarzy i ostatecznie zajął 18.lokatę. Drugim najlepszym „pomarańczowym” był Davide Rebellin (40. pozycja). W czasówce nie wystartował Nikolay Mihaylov, który był w ostatnich dniach chory.

Najlepiej tego dnia pojechał Bob Jungels, który nie tylko wygrał etap, ale także awansował na 1.miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrał cały wyścig. Pokonał on dwóch kolarzy Lotto Soudal – Tony Gallopin i Kirsa Boeckmansa. Najlepszym zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice w generalce był Rebellin, który uplasował się na 51. miejscu.

Wyniki 5. etapu Etoile de Bessèges, Ales – Ales, 12km (ITT)