Aktualności

Felix Grossschartner kończy Volta a Catalunya na 17. miejscu w generalce

Felix Grosschartner zajął 17.miejsce w końcowej klasyfikacji wyścigu UCI World Tour, Volta Ciclista a Catalunya. Na ostatnim etapie, aktywnie w ucieczce jechał natomiast Maciej Paterski.

Info: 26 marca, Barcelona – Barcelona, 138,7km

Trasa: pofałdowana, osiem 7-kilometrowych rund w końcówce z podjazdem pod Alt de Montjuic (kat. 3)

-volta-ciclista-a-catalunya-2017-stage-7-1489937921

Maciej Paterski był bardzo uważny na początku etapu, gdy uformował się odjazd dnia. Znalazło się w niej 21 kolarzy. Dosyć szybko uzyskali przewagę na poziomie 4 minut, ale w dalszej części trasy współpraca nie układała się zbyt dobrze i 70km przed metą zaczęły się ataki z czołówki.

Po jednym z nich na prowadzenie wyszli Jay McCarthy (Bora Hansgrohe), Daniel Teklehaimot (Dimension Data), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), David Gaudu (FDJ), Xandro Meurisse (Wanty – Groupe Gobert) i Victor Campenaerts (Team LottoNL-Jumbo).

Szóstka ta jechała na czele aż do 25.kilometra przed metą. Wtedy to na podjeździe przyspieszyli McCarthy, De Gendt i Gaudu, zostawiając pozostałych towarzyszy za sobą. Peleton tracił wtedy ok. minutę, a grupka Paterskiego „wisiała” pomiędzy dwoma obozami.

Podzielona grupa zasadnicza, w której jechał Felix Grosschartner, najpierw doszła Gaudu, potem McCarthy’ego, aż w końcu 9 kilometrów skasowała akcję De Gendta. Na ostatniej rundzie, na ostatnim podjeździe faworyci zaczęli się atakować nawzajem, ale ostatecznie o wszystkim zadecydował sprint z ok. 16-osobowej grupy. Wygrał go Alejandro Valverde (Movistar), który mógł też świętować triumf w całym wyścigu. Pokonał on na „kresce” Jarlinsona Pantano (Trek – Segafredo) i Arthura Vichot (FDJ).

W drugiej grupie, 16 sekund za triumfatorem przyjechał najlepszy z „pomarańczowych” Grossschartner. W końcowej klasyfikacji generalnej zajął on wysokie 17.miejsce.

Wyniki